Sivas’a Hatip Vekil Lazım

Sivas'a Hatip Vekil Lazım
service
Arslan Optik

Sivas’a Hatip Vekil Lazım

Sivas halkı olarak Milliyetçiliği hiçbir zaman başaramayan bir halkız maalesef Milliyetçilik derken insanların alkına Siyasi olarak Ülkücülük geliyorsa gelmesin. Milliyetçilik Önce Ailene, Sonra Memleketine, Sonra Vatanına Sahip Çıkma duygusudur. Biz Sivas halkı olarak maalesef holigan gibi bir futbol takımı tutar gibi parti tuttuğumuz için memleketimizin çıkarları, memleketimizi kim savunur, kim memleketimize yatırımlar gelmesini sağlar, yıllardır sahipsiz olan Sivas’a kim sahip çıkar kim savunur düşüncesini benimseyemedik.

Parası olan insanları partiler ilk sıralardan listelere sokuyor bizde seçip meclise gönderiyoruz. Tek yaptıklarıda maalesef paralarına para katmak oluyor. 4 yıl vekillik yapıp ömür boyu o vekilliğin maddi ve manevi getirisini kullanmak için insanlar siyasete atılıyor. Memleketi, hemşerileri kimsenin umrunda değil.

Önündeki kağıttan okuduğu halde iki kelimeyi bir araya getiremeyen insanların isimlerini caddelere veriyoruz. Erzincanlı bakanın açtığı çağrı merkezini çok büyük bir girişimmiş gibi alkışlıyor birde onu Sivas’ta ki vekillere maal ediyoruz. Gururumuzsun diyoruz. Oysaki bölge müdürlükleri, kurumlar bir bir giderken sesini çıkarmayan mecliste iki kelimeyi bir araya getiremeyen, masaya yumruğunu vurup memleketini, hemşehrilerini savunamayan adamlara güvenip yaşamaya çalışıyoruz.

Sivas’a gelecek yatırımlardan ortaklık isteyen bir adama ses çıkarmıyor. Yinede onu başımızın üstünde gezdirip ONUR adı altında başkanlıklar veriyoruz. Kusura bakmayın ama biz eşek olursak sırtımıza semer vuran çok olur. Parti değil bizim için önemli olan Sivas’ı hakkı ile savunabilecek, konuşmaya başladığı zaman kekelemeden çatır çatır konuşup dik duran insanları aday göstermemiz, onları seçmemiz lazım. Artık Sivas yaşanabilir durumda değildir. İş yok, Hammadde üreten fabrika yok, dışarda 3 TL olan bir ürün memlekette hammadde üreten hiçbir fabrika olmadığından dışarıdan kat kat fazlasına almak 3 TL’ye satılan malzemeyi maaliyetinden dolayı 10 TL’ye satmak zorunda kalan sahipsiz birde esnaf var. Esnaf odaları başkanları kapı kapı akşama kadar onu ziyaret bunu ziyaret adında gezip, yiyip, içip dünyanın maaşını alıp memlekete zerre faydaları olmayan insanlarada dur diyecek bir vekil lazım.

İşin Olmadığı memlekette, 8 – 10 bin TL’lik ev kiralarına, memur olamayıp, iş bulamayıp bari kendime bir ekmek kapısı açıyım dediği zaman adamın sermayesini yıllık kira olarak alan dükkan sahiplerine dur diyecek bir vekil lazım bu memlekete, ne zamanki Milliyetçi olur, memleketimizin, kendimizin yararına olacak insanları başımıza getirirsek bu memleket işte o zaman refaha erer ve gelişir.

Hayaldeki Sivas’ın gerçektede Olması Dileğiyle…

2
be_endim
Beğendim
10
mutlu_oldum
Mutlu Oldum
0
sinir_oldum
Sinir Oldum
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
komik
Komik
0
_z_ld_m
Üzüldüm
Sivas’a Hatip Vekil Lazım


Sivas Kupa Bardak

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sivas Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!