Ak Parti Divriği Belediye Başkan Adayı Av. Özcan Çetin

ArslanTürk İnşaat

Restorant, Kafe ve Pastaneler Dikkat Son Gün 1 Ocak

Restorant, Kafe ve Pastaneler Dikkat Son Gün 1 Ocak
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Arslan Optik

Restorant, Kafe ve Pastaneler Dikkat Son Gün 1 Ocak

ürkiye genelinde lokanta, restoran, kafe ve pastane işletmelerini kapsayan yeni bir düzenleme Resmi Gazete’de yayımlandı. Yapılan değişiklikle birlikte, bu işletmelerdeki fiyat listelerine ilişkin önemli bir zorunluluk getiriliyor

Resmî Gazete’de yayımlanan yönetmelik değişikliğine göre, 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren lokanta, restoran, kafe ve pastanelerde fiyat listelerinin giriş kapısı ve masalara konulması zorunlu hale getirilecek.

Yönetmelikte yer alan değişiklikle birlikte, işletmeler, hizmetlerin özelliğine ve tüketiciye sunuluş biçimine göre, tarife ve fiyat listelerine ilişkin belge, levha, pano ve benzerlerini hizmetin sunulduğu işyerinde bulunduracak. Ayrıca, lokanta, restoran, kafe, pastane gibi yiyecek ve içecek hizmeti sunan işletmeler ise işyerinin giriş kapısının önüne ve hizmet sunulan masaların üstüne, tüketiciler tarafından kolaylıkla görülebilir ve okunabilir şekilde fiyat listelerini koymak zorunda kalacak.

Bu uygulama, 1 Ocak 2024 tarihinde yürürlüğe girecek olup, işletmelerin söz konusu tarihten itibaren bu yeni düzenlemeye uyum sağlamaları bekleniyor. Bu değişiklikle, tüketicilere daha şeffaf bir hizmet sunulması ve fiyatların daha açık bir şekilde iletilmesi amaçlanıyor.

0
can_n_yedi_im
Canını Yediğim
0
essahdanm_la
Essahdanmı La
0
malamat
Malamat
0
heleee_s_racal_
Heleee Sıracalı
0
nemarek
Nemarek
Restorant, Kafe ve Pastaneler Dikkat Son Gün 1 Ocak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sivas Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!