Emekliye Yüzüncü Yıl İkramiyesi

Haberler - Emekli İkramiyesi Türkiye Emekli İkramiye 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
service
Arslan Optik

Emekliye Yüzüncü Yıl İkramiyesi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na yönelik olarak emeklilere verilecek olan 5000 TL ikramiye konusu, milyonlarca emekli tarafından merakla bekleniyor. Her yıl Ramazan ve Kurban Bayramı dönemlerinde ikramiye alan emeklilere, Cumhuriyet’in 100. yıl dönümünde özel bir ikramiye verilip verilmeyeceği gündemin odak noktasında yer alıyor. Ancak, henüz resmi bir açıklama yapılmadığı için emeklilere 29 Ekim’de 5000 TL ikramiye verilip verilmeyeceği ve ne zaman verileceği konusunda net bir bilgi bulunmuyor.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda emeklilere yönelik 5000 TL ikramiye verilip verilmeyeceği, şu günlerde büyük bir merak konusu haline geldi. Milyonlarca emekli tarafından yoğun bir şekilde araştırılan bu konuyla ilgili detaylar bekleniyor. Emeklilere 29 Ekim’de 5000 TL ikramiye verilip verilmeyeceği ve bu ikramiyenin ne zaman ödeneceği konusunda net bir açıklama şu ana kadar yapılmadı.

Yaklaşık 17 milyon emekli, her yıl Ramazan ve Kurban Bayramı’nda iki kez ikramiye almanın yanı sıra, bu yıl Cumhuriyet’in 100. Yılı vesilesiyle üçüncü bir ikramiyeye kavuşabilir. Sosyal medyada dolaşan iddialar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı uzmanlarının bu konuda düzenlemeler yapmak üzere hazırlıklar yaptığını gösteriyor.

Bakanlık tarafından yürütülen çalışmanın tamamlanmasının ardından ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesinde, kamuoyuna açıklama yapılması bekleniyor.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Cumhuriyet Bayramı ikramiyesi konusunda emeklilerin taleplerini değerlendirdi. Dağ, “Bakanlıklarımız, emeklilerimizin taleplerini karşılamak ve bütçe dengesini gözetmek amacıyla titizlikle çalışmalarını sürdürüyorlar,” şeklinde konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Giresun İl Başkanlığı’ndaki ‘Şehir Buluşmaları’ toplantısında konuştu. Dağ, 29 Ekim’de emeklilere 5 bin lira ikramiye verilip verilmeyeceği sorusuyla ilgili şunları söyledi: “Benim pozisyonum itibarıyla belirli bir tarih vermek doğru olmaz. Bu sürecin hangi aşamada olduğunu net bir şekilde bilemiyorum. Ancak, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, emeklilerimizin taleplerini değerlendirme ve bütçe dengesini koruma noktasında titizlikle çalışmalarını sürdürüyorlar. Bu konudaki çalışmalar tamamlandığında, elbette kamuoyuyla paylaşılacaktır.

2
be_endim
Beğendim
0
mutlu_oldum
Mutlu Oldum
0
sinir_oldum
Sinir Oldum
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
komik
Komik
0
_z_ld_m
Üzüldüm
Emekliye Yüzüncü Yıl İkramiyesi


Sivas Kupa Bardak

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sivas Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!