Ak Parti Divriği Belediye Başkan Adayı Av. Özcan Çetin

ArslanTürk İnşaat

Sivas’ta Okuma Yazmayı Öğrenen 1. Sınıf Öğrencileri Mehmetçiğe Mektup Yazdı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Arslan Optik

Sivas’ta ilkokul öğrencileri okuma ve yazmayı öğrenir öğrenmez Mehmetçiğe mektup yazdı.

Okuma ve yazmayı öğrenen minik öğrenciler Mehmetçiği de unutmadı. Sivas Valisi Yılmaz Şimşek’i makamında ziyaret eden Kızılırmak İlkokulu öğrencileri, yazdıkları yeni yıl tebrik kartları ile Mehmetçiğe yazdıkları sevgi ve minnet dolu mektupları Vali Şimşek’e teslim etti. Öğrencilerin Mehmetçiğe yazdıkları mektuplar ise duyanları duygulandırdı.

“Sizler sayesinde güvenle yaşıyoruz”

Hasan Mert İmrek, mektubunda asker ağabeyleri sayesinde güvenle yaşadıklarını dile getirerek, “Sevgili asker abilerim. 7 yaşındayım. Okuma yazmayı öğrendim. Babam ile size bu mektubu yazdım. Ülkemizi koruduğunuz için teşekkür ederim. Sizi çok seviyorum iyi ki varsınız. Sizler sayesinde güvenle yaşıyoruz. Size çok şey borçluyuz. Kendinize dikkat edin. Allaha emanet olun” ifadelerine yer verdi.

“Hep kalbimizdesiniz”

6.5 yaşındaki Elif Ecem Eğdemir mektubunda asker ağabeylerinin hep kalbinde olduğunu belirterek, “Öğretmenim ile size bir mektup yazdım. Vatanımızı koruduğunuz için size çok teşekkür ederim. Siz olmasaydınız vatan olmazdı. Milletimiz rahat yaşayamazdı. Size çok şey borçluyuz. Siz hep var olun, mutlu olun. Hep kalbimizdesiniz” ifadeleri yer aldı.

Vali Şimşek’te Mehmetçiği selamladıklarını ve şehit olanlara da Allah’tan rahmet dilediklerini ifade etti. Öğrencilerin yazdıkları mektupları teslim alan Vali Şimşek, mektupları Mehmetçiklere ulaştıracaklarını söyledi. Ziyaretin ardından Vali Şimşek, öğrencilere rozet takıp kitap hediye etti.

0
can_n_yedi_im
Canını Yediğim
0
essahdanm_la
Essahdanmı La
0
malamat
Malamat
0
heleee_s_racal_
Heleee Sıracalı
0
nemarek
Nemarek
Sivas’ta Okuma Yazmayı Öğrenen 1. Sınıf Öğrencileri Mehmetçiğe Mektup Yazdı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sivas Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!