Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sivas’ta Kütüphanesiz Köy Okulu Kalmayacak

SİVAS VALİLİĞİ HİMAYELERİNDE, HAYIRSEVER VATANDAŞLARIN KATKILARIYLA; KIRSALDA YAŞAYAN ÇOCUKLARIN VE GENÇLERİN BİLGİYE ERİŞİMLERİNİ KOLAYLAŞTIRMAK, SOSYAL YÖNDEN GELİŞİMLERİNE KATKI SAĞLAMAK, HAYATLARINA ANLAM VE DAHA FAZLA MUTLULUK KATMAK AMACIYLA, “BENİM KÖYÜM BENİM KÜTÜPHANEM” PROJESİ HAYATA GEÇİRİLDİ.

SİVAS VALİLİĞİ HİMAYELERİNDE, HAYIRSEVER

Sivas Valiliği himayelerinde, hayırsever vatandaşların katkılarıyla; kırsalda yaşayan çocukların ve gençlerin bilgiye erişimlerini kolaylaştırmak, sosyal yönden gelişimlerine katkı sağlamak, hayatlarına anlam ve daha fazla mutluluk katmak amacıyla, “Benim Köyüm Benim Kütüphanem” projesi hayata geçirildi.

Sivas genelinde eğitim alanında yapılan faaliyetlerin yanı sıra köy okullarında da önemli projeler hayata geçirmeye, öğrencilere yönelik birçok alanda hazırlanan çalışmalarla önemli imkânlar sunulmaya devam ediliyor. Bu çerçevede merkeze bağlı Zengi İlkokulunda kurulan kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi.

Kütüphanenin açılışında konuşan Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, 25-31 Mart tarihleri arasında kutlanan kütüphaneler haftasının Sivas’ta da çeşitli etkinliklerle kutlandığını ifade ederek, ” Amacımız kütüphane ve kitap konusunda insanlarımızda, çocuklarımızda bir farkındalık oluşturmak. İnsanlarımızı daha çok kütüphanelere çekmek, daha çok kütüphaneleri ziyaret etmelerini sağlamak ve özellikle de çocuklarımıza kitap sevgisini aşılamak. İşte bu amaç doğrultusunda bugün buradayız. Bu etkinlikler kapsamında ‘Benim Okulum, Benim Kütüphanem’ projesi kapsamında yine bugün buradayız” dedi.

“Köylerimizde kütüphane sayısını artırmayı hedefliyoruz”

Kırsal kesimde okullardaki kütüphane sayısını artırmayı hedeflediklerini ifade eden Vali Şimşek şu ifadelere yer verdi:

“Köylerimizde özellikle kırsal kesimlerimizde kütüphane sayısını artırmayı hedefliyoruz ve bunun başlangıcını da bugün burada yapmış durumdayız. İnşallah bunların devamı gelecek. Daha çok çocuğumuzu kütüphaneyle, daha çok köy okulumuzu kütüphaneyle buluşturmayı hedefliyoruz. Bundan da temel amaç özellikle kırsal kesimlerdeki çocuklarımız bilgiye erişmede sıkıntılar çekiyor ve şehir merkezinde yaşayan çocuklarla aralarında bir fark oluyor. İşte bu farkı kaldırmak, çocuklarımızın bilgiye ulaşımını daha da kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Bu şekilde de çocuklarımızın kendilerini geliştirmeyi ve onları geleceğe kendilerini daha iyi hazırlamalarını amaçlıyoruz. Bilgi en büyük güçtür. Bilgili olmanın yolu da daha çok okumak, daha çok araştırmaktır. Ne kadar bilgiliyseniz o kadar da değerlisiniz. Ne kadar çok değerli olmak istiyorsanız o kadar da araştırmak, okumak durumundasınız. Ben kütüphanemiz hayırlı olsun diyorum. Emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyorum. İnşallah çocuklarımız burada güzel bilgiler elde edecekler, güzel okumalar yapacaklar ve özellikle de okuma alışkanlıkları kütüphane sayesinde gelişecektir.”

Google News Takip Et
Gelişmelerden zamanında haberdar olmak istiyor musunuz? ’te SİVAS HABER'e abone olun.
Whatsapp Kanal
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için WhatsApp haber kanalımıza katılın.