Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sivas’ta Engellilere E-KPSS Kursu Açılacak

SİVAS HALK EĞİTİM MERKEZİ VE SİVAS BELEDİYESİ İŞBİRLİĞİNDE ENGELLİ VATANDAŞLARA YÖNELİK ENGELLİ KAMU PERSONEL SEÇME SINAVI (EKPSS) KURSU BAŞLATILACAK.

SİVAS HALK EĞİTİM MERKEZİ

Sivas Halk Eğitim Merkezi ve Sivas Belediyesi işbirliğinde engelli vatandaşlara yönelik Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı (EKPSS) kursu başlatılacak.

Kurs; hafta içi dört gün; Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri saat 13.00 ile 16.00 saatleri arasında Sivas belediyesi Mevlânâ Engelliler Kültür Merkezi’nde, hafta sonları ise 13.00 ile 17.00 saatleri arasında Sivas Belediyesi Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde yapılacak. Kurslara başvurmak için, halk eğitimin e-yaygın adresinden veya kurs merkezlerine şahsen gidilerek başvuru yapılabilecek.

Kurs Öğretmeni ve Kent Konseyi Engelliler Meclis Başkanı Selman Devecioğlu, sınavın Nisan ayı içerisinde yapılacağını ve engelli arkadaşların faydalanacağı bir şekilde, alanında tecrübeli öğretmenlerin eğitimleri vereceğini ifade etti. Ayrıca bu seneki engelli atamalarının da fazla olmasını ve yüzde 3 dilimde yer alan engelli çalıştırma kontenjanının yüzde 6’ya artırılmasını istediklerini ifade etti.

Google News Takip Et
Gelişmelerden zamanında haberdar olmak istiyor musunuz? ’te SİVAS HABER'e abone olun.
Whatsapp Kanal
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için WhatsApp haber kanalımıza katılın.