Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mi̇ni̇k Öğrenci̇ler Haber Kanalı Kurdu

VALİ ŞİMŞEK, TOMURCUK’A KONUK OLDU

VALİ ŞİMŞEK, TOMURCUK’A KONUK
Arslan Optik
Sivas Personel Servisi

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, Hayırsever Lütfi Abay İlkokulunu ziyaret etti. Şimşek, Tomurcuk TV kanalı ile internet üzerinden haber yayınları yapan 4/D Sınıfı öğrencileri ile bir araya geldi.

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, kendisine mektup yazarak okula davet eden Hayırsever Lütfi Abay İlkokulu 2/B Sınıfı öğrencisi Fatıma Zehra Alaslan’ın isteğini geri çevirmedi. İl Emniyet Müdürü Burhan Akçay ve Milli Eğitim Müdürü Necati Yener ile birlikte Hayırsever Lütfi Abay İlkokulunu ziyaret eden Şimşek, öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi. İlk olarak, oluşturdukları Tomurcuk TV kanalı ile internet üzerinden haber yayınları yapan 4/D Sınıfı öğrencileri ile bir araya gelen Şimşek, program konuğu oldu. Bir süre öğrencilerle sohbet eden Şimşek, öğrencileri tebrik ederek başarı dileklerini iletti. Vali Şimşek daha sonra Akçay ve Yener ile birlikte sınıf ziyaretlerinde bulundu. 2/B sınıfını ziyaret ederek kendisini okula davet eden Fatıma Zehra Alaslan ile yakından ilgilenen Şimşek, öğrencilere derslerinde başarılar diledi.

Sınıf ziyaretlerinin ardından okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya gelen Şimşek, Sivas Valiliği himayesinde kurum tarafından yürütülen HEDEF ve MİRAS Projeleri üzerine öğretmenlerle sohbet etti. Bu kapsamda okulda yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan Şimşek, öğretmenlerin görüş, öneri ve taleplerini dinledi.