Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Her 10 Kadından Birinin Korkulu Rüyası Bu Amansız Hastalık

MEDİCANA SİVAS HASTANESİ MEME KANSERİ FARKINDALIK AYI ÇERÇEVESİNDE ŞEHİRLİ KADINLAR DERNEĞİ İLE BİR ARAYA GELEREK MEME KANSERİ FARKINDALIK SEMİNERİ DÜZENLEDİ.

MEDİCANA SİVAS HASTANESİ MEME

Medicana Sivas Hastanesi meme kanseri farkındalık ayı çerçevesinde Şehirli Kadınlar Derneği ile bir araya gelerek meme kanseri farkındalık semineri düzenledi.

Hastanenin toplantı salonun da düzenlenen etkinliğe Sivas Valisi Yılmaz Şimşek’in eşi Dr. Çiğdem Olgun Şimşek, Şehirli Kadınlar Derneği Üyeleri ve STK’lar katılım sağladı. Seminere; Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Hüseyin Özden, Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Muhammed Gömeç, Tıbbı Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Celal Alandağ, Beslenme ve Diyet Uzmanı Cansu Arslan konuşmacı olarak katıldı.

“Kontroller ihmal edilmemelidir”

Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Muhammed Gömeç, meme kanserinin erken evrede tespitinin önemine değinerek “ Meme kanserinde erken tanı en önemli silahımız, erken evrelerde tespit edilen kanser hücreleri tamamen yok edilebiliyor ve sağ kalım süresini olumlu etkiliyor. Her 10 kadından 1’i hayatı boyunca meme kanserine yakalanmaktadır. Kendi kendine muayene başta olmak üzere rutin kontroller ihmal edilmemelidir. Aile öyküsü olan ve risk grubunda olan hastalar ise takiplerini daha sıkı yapmalıdır” dedi.

Seminer sonrası teşekkür konuşması yapan Şehirli Kadınlar Derneği Başkanı Ayşegül Coşkun; “Meme Kanseri Farkındalık ayı sebebiyle kadınlarımızı bilinçlendirmek, daha sağlıklı kadın daha sağlıklı toplum olmak adına dernek olarak böyle bir etkinlik planladık. Böylesine anlamlı bir farkındalıkta bizlere ev sahipliği yaptığınız için Medicana Hastanesi yönetimine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Google News Takip Et
Gelişmelerden zamanında haberdar olmak istiyor musunuz? ’te SİVAS HABER'e abone olun.
Whatsapp Kanal
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için WhatsApp haber kanalımıza katılın.