Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Görevli Olarak Ankara’ya Hasta Götüren 112 Çalışanları Ankara’da Sağlık-Sen Otellerinde Ücretsiz Kalacak

Ankara’ya hasta getiren tüm

Ankara’ya hasta getiren tüm 112 çalışanları, Sağlık-Sen otellerinden ücretsiz yararlanabilecek.

Sosyal sendikacılık anlayışıyla sivil toplum kuruluşlarına örnek olan Sağlık-Sen, önemli bir kararı daha hayata geçiriyor. İl dışından Ankara’ya hasta getiren 112 çalışanlarının dinlenerek illerine güvenli bir biçimde geri dönmesini amaçlayan Sağlık-Sen, aldığı kararla bir ilke daha imza attı. Alınan karara göre sendikaya üye olsun veya olmasın Ankara’ya hasta getiren tüm 112 çalışanları, Sağlık-Sen Kızılay Otel ve Sağlık-Sen Ulus Otel’den ücretsiz yararlanabilecek.

“Paramedik gönül rahatlığıyla otellerimizde dinlenebiliyorsa bu bize yeter”

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Faruk Doğan, şunları söyledi:

“İller arası hasta taşıyan 112 çalışanlarının yaşadığı sorunları biliyor ve o sorunlara çözüm getirmeyi amaçlıyoruz. İller arası hasta taşıyan 112 çalışanlarımız, dinlenmeden geldikleri gibi geri dönüyorlardı. Bu yüzden yönetim olarak bir karar aldık. Sağlık-Sen üyesi olsun veya olmasın Ankara’ya vaka getiren 112 çalışanları artık Sağlık-Sen Kızılay Otel ve Sağlık-Sen Ulus Otel’de ücretsiz kalabilecek. Gecenin üçünde il dışından hasta getiren paramedik, gönül rahatlığıyla Sağlık-Sen Otel’e ulaşıp dinlenebiliyorsa bu bizim için yeterlidir.”

Sağlık profesyonellerinin her derdine çare bulmaya çalıştıklarını belirten Doğan, “Sendikal mücadele ile birlikte sosyal sendikacılık anlayışımızla hekimin, hemşirenin, ebenin, paramediğin ve sosyal hizmet uzmanının yanında olmaya gayret gösteriyoruz. Gerçekleştirdiğimiz projelerle üyelerimize ve sağlık profesyonellerine bire bir dokunmaya çalışıyor, onlara destek olmaya çalışıyoruz. Sağlık-Sen olarak bu amaç doğrultusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

ANKARA’DA SAĞLIK-SEN OTELİ NEREDE

Sağlık-Sen Otel, 12 katlı, 87 odalı ve 190 yatak kapasitesi, konferans salonu ve restoranıyla Ankara’nın en merkezi noktalarından olan Ulus’ta hizmet veriyor.

Sağlık-Sen üyelerinin yanı sıra Memur-Sen üyelerini de ağırlayacak olan Sağlık-Sen Otel, kamu görevlisi olmayanlara da hizmet sunacak.

Sağlık-Sen Otel’e konaklama rezervasyonu 444 1995 veya 0312 309 15 15 nolu telefon numaraları üzerinden yapılabilecek.

Ankara’nın en merkezi yerlerinden biri olan Ulus’ta (Hacı Bayram Mah. Çankırı Cad No:20 Altındağ/Ankara)

Google News Takip Et
Gelişmelerden zamanında haberdar olmak istiyor musunuz? ’te SİVAS HABER'e abone olun.
Whatsapp Kanal
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için WhatsApp haber kanalımıza katılın.