Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Sokak Köpekleriyle İlgili Tepkilere Yanıt: “Elitlere Değil Halka Baktık”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tartışmalar neden olan sokak köpeklerin itlafıyla ilgili yasa tasarısı hakkında konuştu. Yoğun eleştirilere karşı Erdoğan’dan ‘Elitlere değil halka baktık’ açıklaması geldi.  AK Parti’nin sahiplenilmeyen başıboş …

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tartışmalar neden olan sokak köpeklerin itlafıyla ilgili yasa tasarısı hakkında konuştu. Yoğun eleştirilere karşı Erdoğan’dan ‘Elitlere değil halka baktık’ açıklaması geldi. 

AK Parti’nin sahiplenilmeyen başıboş sokak köpeklerinin 30 gün içinde öldürülmesine ilişkin yasa tasarısı bugün Meclis’e geldi.

cumhurbaskani erdogandan sokak kopekleriyle ilgili tepkilere yanit elitlere degil halka baktik 0 bNIY81Iq

Tasarı köpeklerin topluca itlaf edileceği gerekçesiyle hayvanseverler ve bazı muhalefet partileri tarafından sert şekilde eleştiriliyor.

cumhurbaskani erdogandan sokak kopekleriyle ilgili tepkilere yanit elitlere degil halka baktik 1 akU2epGU

Konuyla ilgili bir süredir ne söyleyeceği merakla beklenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün ilk açıklamayı yaptı.

cumhurbaskani erdogandan sokak kopekleriyle ilgili tepkilere yanit elitlere degil halka baktik 2

TBMM Grup Toplantısı’nda konuşan Erdoğan, “Elitlere değil halka baktık. Bağıranların çağıranların değil, sessiz yığınların sesi olduk. Sırtını güç odaklarına yaslayanlar için dedik, Allah’tan ve devletten başka kimsesi olmayanlar için siyaset yaptık. Sahipsiz köpek sorununa da işte bu zaviyeden bakıyoruz.” dedi.

cumhurbaskani erdogandan sokak kopekleriyle ilgili tepkilere yanit elitlere degil halka baktik 3 wlFu7BYK

Erdoğan şöyle devam etti: “Türkiye’de 4 milyon civarında sahipsiz köpek olduğu tahmin ediliyor. Resmi rakam 2 milyon. Kuduz tehdidi artıyor. Çok daha acı tablolarla karşılaştık. Ankara’da Tunahan çocuğumuz köpekler tarafından parçalandı.”

cumhurbaskani erdogandan sokak kopekleriyle ilgili tepkilere yanit elitlere degil halka baktik 4 5nnRqDa2

Ankara’da yaşayan 9 yaşındaki Tunahan Yılmaz, geçen yıl aralık ayında okula gittiği sırada sokak köpeklerinin saldırısına uğramış ve bir süre yoğun bakımda kalmıştı. 

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Hadi buyrun yorumlara 👇