Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç açıkladı: Sokak köpekleri düzenlemesi Meclis’te

AKP, sokak köpekleri ile ilgili yeni düzenleme için Hayvanları Koruma Kanunu’nda değişikliğe hazırlanırken Adalet Bakanı Yılmaz Tunç taslak çalışmanın Meclis’e geldiğini açıkladı. Tunç, ‘uyutma’ sorusuna da yanıt verdi.

AKP, sokak köpekleri ile

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, milletvekillerinin değerlendirmesine sunulacak çalışma için Tarım ve Orman Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı olarak taslak düzenlemelerinin yapıldığını dile getirdi. Hayvanları koruma noktasındaki kararlılıklarını sürdürdüklerini söyleyen Tunç şunları söyledi:

“Hayvanları Koruma Kanunu çıkaran bir iktidarız. Hayvanları eziyet edenlere yönelik cezaları artırmıştık. Hassasiyetimiz devam ediyor. Çocuklara, yaşlılara, saldırıları da önlemek lazım. Bir yasal düzenleme ihtiyacı olduğu açık. Hem hayvanlarımızı koruyalım hem insan sağlığını tehdit edecek durumları kaldırmak lazım.”

‘UYUTMA’ SORUSUNA YANIT

Gazetecilerin, sokak köpeklerinin uyutulması konusu hakkında sorulan soruya ise Bakan Tunç, “Bunlar Meclis’te tartışılacak konular.” yanıtını verdi.

“HAYVANLARI KORUMA HASSASİYETİMİZ DEVAM EDİYOR”

Taslak çalışmasının Meclis’teki parti grubuna intikal ettirildiğini ve milletvekillerinin değerlendireceğini belirten Tunç şu ifadeleri kullandı:

“Şunu söylemek istiyoruz; Hayvanları koruma noktasındaki kararlılığımızı sürdürüyoruz. Özellikle Hayvanları Koruma Kanunu çıkaran bir iktidarız. Sonrasında yine hayvanları korumayla ilgili araştırma komisyonu kurulmuştur. O komisyonun tavsiye kararları doğrultusunda birtakım düzenlemeler yapmıştık. Hayvanlara eziyet edenlere yönelik cezaları artırmıştık. Bu anlamda hayvanları koruma konusundaki hassasiyetimiz devam ediyor.”