Bill Gates’in Gözü Cocuklarda

featured
service
Arslan Optik

Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates’e göre yapay zeka sohbet robotları 18 ay içinde çocukların okumayı öğrenmelerine ve yazma becerilerini geliştirmelerine yardımcı olma yolunda ilerliyor.

Gates “Yapay zeka, herhangi bir insanın yapabileceği kadar iyi bir öğretmen olma yeteneğine ulaşacak” dedi.

Yapay zeka teknolojisinin hızla gelişmesi dünyanın gündeminde. Gates de bu durumdan etkilenenlerden. Gates, bugünün sohbet robotlarının “okuma ve yazma konusunda inanılmaz bir akıcılığa” sahip olduğunu düşünüyor. Ona göre yakında yapay zeka öğrencilerin okuma ve yazmayı öğrenmelerine yardımcı olacak.

Gates, tarihsel olarak, yazma becerilerini öğretmenin bir bilgisayar için inanılmaz derecede zor bir görev olduğunun kanıtlandığını belirtti. Ancak yapay zeka sohbet robotlarının becerilerinin bu dinamiği değiştirdiğini söylüyor.

Bazı akademisyenler sohbet robotlarının metin parçalarını özetleme ve geri bildirimde bulunma, hatta bizzat makale yazma becerilerinden etkilendiklerini söylüyor. Ancak aynı akademisyenler, teknolojinin henüz tam olarak şekillenmediği ve önemli hatalar veya yanlış bilgiler verebileceği konusunda uyarıyor.

Gates de yapay zeka teknolojisinin uygulanabilir bir öğretmen olmadan önce gelişmesi gerektiğini söylüyor.

Gates, “Önümüzdeki 18 ayı ele alırsak, yapay zeka, öğretmenin yardımcısı olarak yazma konusunda geri bildirimde bulunacak. Ve sonra matematikte yapabildiklerimizi artıracaklar” dedi.

Sohbet robotlarının matematikten önce okuma ve yazmada başarılı olacağı fikri şaşırtıcı bulundu. Ancak uzmanlar, büyük veri kümeleri üzerinde eğitilen sohbet robotlarının genellikle matematiksel hesaplamalarda zorlandığını belirtiyor.

3
be_endim
Beğendim
0
mutlu_oldum
Mutlu Oldum
0
sinir_oldum
Sinir Oldum
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
komik
Komik
0
_z_ld_m
Üzüldüm
Bill Gates’in Gözü Cocuklarda


Sivas Kupa Bardak

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sivas Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!