Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TEI’den küresel havacılığa önemli destek

TEI tarafından yapılan, Umman
Arslan Optik
Sivas Personel Servisi

TEI tarafından yapılan, Umman Hava Kuvvetleri’ne ait bir F110-GE-129 motorunun bakım, tamir ve teknoloji yükseltme işlemleri, planlanmakta olan Singapur Hava Kuvvetleri F110-GE-129C motorları için de yol gösterici olacağı aktarıldı.

Türkiye’nin havacılık motorlarındaki lider şirketi TEI, tüm faaliyet alanlarındaki başarılarıyla adından söz ettirmeye devam ediyor. Küresel havacılık sektörü için önemli katkılar sunan TEI; parça imalatı ve Türkiye’nin millî havacılık motorları için yaptığı çalışmaların yanında bakım, onarım, test ve mühendislik faaliyetlerinde de başarılı çalışmalara imza atıyor. TEI, yıllardır geniş bir portföydeki askerî motorların bakım, onarım ve mühendislik faaliyetlerinde Türkiye’deki öncü isim olurken, uluslararası alanda da bilinirliğini ve güvenilirliğini artırarak çalışmalarına devam ediyor. TEI, F16 ve F15 uçaklarına güç veren F110 motorlarının bakımlarında, ana motor üreticisi GE Aerospace ile uzun yıllardır sürdürdüğü iş birliğini, küresel filodaki F110 motorlarına da servis desteği sağlamak için genişletti. 2023 yılında düzenlenen Paris Air Show’da, GE Aerospace ile imzaladığı anlaşma kapsamında TEI, F110 motorları için Umman ve Singapur filolarında yer alan F110 motorları için de bakım, tamir ve revizyon yapma hakkını kazandı.

2024 yılının ilk ayında; TEI çalışanlarının özverili katkılarıyla Umman Hava Kuvvetleri’ne ait bir F110-GE-129 motorunun bakım, tamir ve teknoloji yükseltme işlemleri gerçekleştirildi. F110-GE-129D’ye dönüştürülen motor uçuşa hazır şekilde müşteriye sevk edildi. TEI tarafından bakım faaliyetleri tamamlanan ilk Umman Hava Kuvvetleri motoru olması nedeniyle ayrı bir önemi olan bu çalışma, bakım onarım ve revizyonu planlanmakta olan Singapur Hava Kuvvetleri F110-GE-129C motorları için de yol gösterici olacak. Küresel havacılığın önemli bir oyuncusu TEI, çalışmalarına hız kesmeden devam edeceği aktarıldı.