Yaz Aylarında Kangallarda Bu Belirtilere Dikkat

Yaz Aylarında Kangallarda Bu Belirtilere Dikkat
service
Arslan Optik

Yaz Aylarında Kangallarda Bu Belirtilere Dikkat

Uzman Kangal Yetiştiricisi ve Eğitmeni Hüseyin Yıldız, artan hava sıcaklıkların köpekler üzerinde haşere gruplarının arttırdığını ve erkenden önlem alınması gerektiğini söyledi.

Yaz aylarının gelmesiyle ülke genelinde hava sıcaklıkları giderek artış gösterdi. Sıcak havanın beraberinde getirdiği haşere grupları ve parazitler hayvanlar üzerinde etkisini arttırdı. Bit, pire, kene ve benzeri haşere gruplarının rahatsız ettiği hayvanların başında ise köpekler geliyor. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Uzman Kangal Yetiştiricisi ve Eğitmeni Hüseyin Yıldız, köpeklerin kaşınması, dudaklarını yalaması, kaçacak yer araması gibi belirtilerin haşere ve parazitlerden duyduğu rahatsızlıkları ifade ettiğini belirterek, erkenden anti paraziter tedaviye başlanması gerektiğini söyledi.

“Vücut dillerinden anlamak mümkün”
Uzman Kangal yetiştiricisi Yıldız, köpeklerinin streste olduklarını vücut dillerinden anlamanın mümkün olduğunu söyleyerek, “Doğada, yaşam bulan, sıcakla beraber gelen haşere grupları var. Bununla beraber hayvanlarda her türlü belirtiyi verir. Yani köpeğin strese girdiği anda esnemesi, kaşınması, dudakların yalaması durumunda vücut diliyle size stresli olduğunu gösterir. Yani bununla alakalı vücut dillerinin tanımı için köpeklerin bakışlarından davranışlarından yüz ifadelerinden anlayabilmek çok zor bir şey değil. Bu durumlarda kapalı alanlarda yaşayan tüm köpeklere anti parazitler devreye girmek zorundadır. Yani baharın çok daha ısınmadan yapılabilecek bu anti parazitler mücadeleler köpeğin sağlığını mevsim sonuna kadar sağlıklı bir şekilde götürebilir” ifadelerini kullandı.

0
be_endim
Beğendim
0
mutlu_oldum
Mutlu Oldum
0
sinir_oldum
Sinir Oldum
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
komik
Komik
0
_z_ld_m
Üzüldüm
Yaz Aylarında Kangallarda Bu Belirtilere Dikkat


Sivas Kupa Bardak

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sivas Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!