Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vali Şimşek: sel felaketinin yaşandığı Suşehri ilçesinde incelemelerde bulundu.

SİVAS VALİSİ YILMAZ ŞİMŞEK, SEL FELAKETİNİN YAŞANDIĞI SUŞEHRİ İLÇESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU.

SİVAS VALİSİ YILMAZ ŞİMŞEK,

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, sel felaketinin yaşandığı Suşehri ilçesinde incelemelerde bulundu. Şimşek, “Selde can kaybının olmaması en büyük tesellimiz. Vatandaşlarımızın zararlarını ve mağduriyetlerini gidereceğiz” dedi.

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, dün akşam saatlerinde Suşehri ilçesinde yağışlardan olumsuz etkilenerek zarar gören Solak ve Karaağaç köyü Tepecik mezrasında haneleri, tarım arazilerini ve seraları inceledi. Suşehri ilçesinde 7 hanede mahsur kalan vatandaşlar ise ekipler tarafından tahliye edilerek, Öğretmenevi’ne yerleştirildi. Ekipler sel felaketinin ardından bölgede çalışmalarına devam ederken, Vali Şimşek sel felaketinden etkilenen vatandaşları ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini illetti.

Vali Şimşek, “Devlet Su İşleri, İl Özel İdaresi, belediyelerimiz ve tüm kurumlarımızla bölgede ıslah çalışmalarımızı hummalı şekilde devam ettiriyoruz. Aksu köyümüzde 40 kuzu sele kapılarak maalesef telef oldu. Bazı köy ve köy içi yollarında bozulmalar meydana geldi. Selde can kaybının olmaması en büyük tesellimiz. Vatandaşlarımızın zararlarını ve mağduriyetlerini gidereceğiz. Bu tür felaketlerin bir daha yaşanmaması en büyük dileğimiz” dedi.