Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TİKA Filistin’de Yaşayan Kadınlara İmalathane ve Eğitim Desteği Verdi

TÜRK İŞBİRLİĞİ VE KOORDİNASYON AJANSI BAŞKANLIĞI (TİKA) TARAFINDAN, FİLİSTİN’İN KIRSAL BÖLGELERİNDE YAŞAYAN BEDEVİ KADINLARA YÖNELİK SÜT ÜRÜNLERİ ALANINDA MODERN ÜRETİM EKİPMANLARI TEMİN EDİLEREK EĞİTİM DESTEĞİ SAĞLADI.

TÜRK İŞBİRLİĞİ VE KOORDİNASYON
Arslan Optik
Sivas Personel Servisi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Filistin’in kırsal bölgelerinde yaşayan bedevi kadınlara yönelik süt ürünleri alanında modern üretim ekipmanları temin edilerek eğitim desteği sağladı.

TİKA’nın Jahalin Bedevi Kadınlar Derneği iş birliğinde yürüttüğü proje çerçevesinde, 10 bedevi topluluğundan 150 kadına gıda güvenliği, peynir üretimi, ürün çeşitliliği ve kalitesini artırma konularında eğitimler verildi. Filistin’in kırsal bölgelerinde yaşayan bedevi kadınların başlıca geçim kaynağını küçükbaş hayvanlardan elde ettikleri süt ürünleri oluşturuyor. Süt ve süt ürünlerinin üretimleri ve kazançları, ürün kalitesi, çeşitliliği, ömrü ve stoklama gibi konularda karşılaştıkları zorluklar nedeniyle sınırlı kalan kadınlara süt ürünleri alanında modern üretim ekipmanları temin edilerek eğitim desteği sağlandı. Ayrıca, dernek merkezinde bir imalathane kuruldu ve süt ürünleri üretimi için gerekli ekipman ve malzemeler temin edilirken internet üzerinden sipariş ve satışa yönelik olarak dernek adına kayıtlı marka için kanallar oluşturularak, üretilen ürünlerin satışları artırıldı.

Khan Akhmar bölgesindeki bedevi köyünde düzenlenen sertifika törenine katılan kadınlar, Türk halkına ve Türkiye Cumhuriyeti’ne sağlanan bu destek için teşekkürlerini iletti.