Tarım Ocak’ta Projesi Türkiye Gündeminde
Günümüzün ve geleceğimizin en büyük problemi olan kıtlık ve özellikle son günlerde tarım arazilerine düzenlenen sabotajlardan sonra önemini çok daha fazla artıran sürdürülebilir tarım projelerinin özellikle gelecek nesilllerimize aktarılma noktasındaki en büyük eksikliğini büyük ve önemli projelerde hep önde yer alan Ülkü Ocakları bu alanda da gençlerimiz için ön safta yer alarak elini taşın altına koydu.
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezinin, Merhum Alparslan Türkeş‘in 9 Işık Doktirin’de ki “Köycülük” ilkesi ve MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli‘nin “Toprağın Dili Tarımdır.” anlayışı çerçevesinde 81 İl ve İlçe Ocaklarında başlatılan proje kapsamında Türk Gençliği ve Vatanımızın her kesiminden insanı ile Permakültür’ü günlük hayatımıza entegre ederek, bu proje ile birlikte gelecekte ülkemizin hem kendine yeten hem de dünyaya ihracaat yapabilen tarım devi bir ülke hedefi ile projeye başladılar.
Sivas Ülkü Ocakları‘da proje kapsamında Sivas Ülkü Ocakları İl Binasında Asena Birimi tarafından, Mini Bahçem Yetiştirme Kiti ile çocukları tarım ve toprakla tanıştırıp, çeşitli sebze, meyve ekimi ve büyümesi hakkında bilgiler vererek ardından çocuklarla oyunlar oynayıp eğlenceli vakit geçirdiler.
Bu gönderiyi Instagram’da gör