Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sivas’ta Yaralı Halde Bulunan Kızıl Şahin Tedaviye Alındı

SİVAS’TA SOL KANADI KIRIK HALDE BULUNAN KIZIL ŞAHİN TEDAVİ EDİLMEK ÜZERE SİVAS DOĞA KORUMA VE MİLLİ PARKLAR ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİNE TESLİM EDİLDİ

SİVAS’TA SOL KANADI KIRIK

sivasta yarali halde bulunan kizil sahin tedaviye alindi 8fde58aSivas’ta sol kanadı kırık halde bulunan kızıl şahin, tedavi edilmek üzere Sivas Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

Kent merkezinde antika alım satım işi yapan Tarık Ödül’ün arkadaşları tarafından, yaralı ve bitkin halde kızıl şahin bulundu. Arkadaşları sol kanadının kırık olduğu tespit edilen kızıl şahini Tarık Ödül’e verdi. Ödül, iş yerinde bir gece baktığı kızıl şahini, tedavisi yapılmak üzere Sivas Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim etti.

“Kanadı kırılmıştı ve uçamıyordu”

Tarık Ödül, kanadı kırık olan kızıl şahinin uçamadığından bahsederek, “Kızıl şahini arkadaşlarım bulmuş ve bana getirdiler. Ben de tedavisi için Sivas Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube ekiplerine teslim ettim. Kanadı kırılmıştı ve uçamıyordu. Biz bir gün besledik, et verdik ama yabani bir hayvan olduğu için bize saldırdı. Biz de besleyemediğimiz için ve yaralı olduğu için ekiplere teslim ettik. İnşallah tedavi edilir, sağlığına kavuşur ve uçar” dedi.

Google News Takip Et
Gelişmelerden zamanında haberdar olmak istiyor musunuz? ’te SİVAS HABER'e abone olun.
Whatsapp Kanal
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için WhatsApp haber kanalımıza katılın.