Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sivas’ta Örnek Muhtar Tüm Maaşını Öğrencilere Burs Olarak Dağıtıyor

SİVAS’IN GÜRÜN İLÇESİ YENİ MAHALLE MUHTARI NEVZAT ASLAN, MUHTARLIK MAAŞINI ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE BURS OLARAK VERMEYE BAŞLADI

SİVAS'IN GÜRÜN İLÇESİ YENİ

Sivas’ın Gürün ilçesi Yeni Mahalle Muhtarı Nevzat Aslan, muhtarlık maaşını üniversite öğrencilerine burs olarak bağışladı.

Sivas’ın Gürün ilçesi Yeni mahalle Muhtarı Nevzat Aslan, örnek bir çalışmaya imza attı. Muhtar Aslan, mahallesinde ailesinin maddi durumu iyi olmayan üniversite öğrencilerine kendi muhtarlık maaşını burs olarak verme kararı aldı. Kolları sıvayan Muhtar Aslan, belirlediği kriterlere uyan 10 öğrenciyi tespit etti. Daha önceleri de 5 öğrenciye burs veren Aslan, bu yıl 10 öğrenciye burs vermenin huzurunu yaşıyor. Aslan’ın bu davranışı mahalle sakinleri tarafından takdirle karşılandı.

“Destek olunursa sayıyı çıkartmayı düşünüyoruz”

Muhtar Nevzat Aslan, hayırseverler veya iş adamları destek olursa sayıyı çıkartmayı düşündüğünü belirterek, “Muhtarlık olarak geçen sene pandemiden dolayı çok kişiye burs veremedik. Bu sene 10 öğrenciye kendi maaşımdan her ay düzenli olarak burs vereceğim. Başvuru forumlarını öğrencilere dağıttım. Onlar öğrenci belgeleriyle birlikte getirip bize teslim edecekler. Talep çok fazla. Maddi durumu iyi olmayan 10 öğrenci belirledim. Destek olunursa sayıyı çıkartmayı düşünüyoruz” dedi.

Google News Takip Et
Gelişmelerden zamanında haberdar olmak istiyor musunuz? ’te SİVAS HABER'e abone olun.
Whatsapp Kanal
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için WhatsApp haber kanalımıza katılın.