Ak Parti Divriği Belediye Başkan Adayı Av. Özcan Çetin

ArslanTürk İnşaat

Sivas’ta Doğaya Bırakılan Kimyasal Gübre 6 Büyük Baş Hayvanı Telef Etti

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Arslan Optik

Sivas’ın Hafik ilçesi Çınarlı köyünde bir firma tarafından patates ekimi yapıldıktan sonra doğaya bırakılan gübre 6 ineğin telef olmasına neden oldu. Binlerce lira zarara uğrayan köy sakinleri firma hakkında suç duyurusunda bulundular.

Sivas’ın Hafik ilçesi Çınarlı köyünde yapılan ihmal hayvanların telef olmasına neden oldu. İddialara göre bir tohumculuk firması tarafından Çınarlı köyünde patates ekimi gerçekleştirdi. Ekim esnasında kimyasal gübre kullanan firma arta kalan gübreleri toplamadı. Bunun üzerine arazide otlanan hayvanlar bu gübreden yiyerek telef oldu. 6 büyükbaş hayvanını telef olduğu olayda hayvan sahipleri binlerce lira zarara uğrarken, konu hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

“Gübreyi yedikten sonra telef oldular”

Ömer Özmen, hayvanların gübreyi yedikten sonra telef olduğunu ileri sürerek, “Bizim hayvanlarımız telef oldu. Bir firma köyümüzde patates ekimi yaptı. Patatesin hasadını yapan firma bıraktıkları kimyasal gübre gibi kimyasallar atıklar nedeniyle hayvanlarımız telef oldu. Hayvanları dışarıya su içmeye bıraktık. Gübreyi yedikten sonra telef oldu. Benim 2, Bekir arkadaşımın da 4 hayvanı telef oldu. Mahkemeye başvurduk” dedi.

0
can_n_yedi_im
Canını Yediğim
0
essahdanm_la
Essahdanmı La
0
malamat
Malamat
0
heleee_s_racal_
Heleee Sıracalı
0
nemarek
Nemarek
Sivas’ta Doğaya Bırakılan Kimyasal Gübre 6 Büyük Baş Hayvanı Telef Etti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sivas Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!