Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sivas’ta Çeltik Kargası 10 Yıl Sonra Tekrar Görüldü

SİVAS’TA YAKLAŞIK 10 YILIN ARDINDAN KARALEYLEK AİLESİ GÖRÜLDÜ. KAYALIK ARAZİYİ YUVA SEÇEN KARALEYLEK AİLESİ DRON İLE HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ.

SİVAS’TA YAKLAŞIK 10 YILIN

sivasta celtik kargasi 10 yil sonra tekrar goruldu 1851341Sivas’ta yaklaşık 10 yılın ardından karaleylek ailesi görüldü. Kayalık araziyi yuva seçen karaleylek ailesi dron ile havadan görüntülendi.

Halk dilinde Çeltik Kargası olarak bilinen Karaleylek, 10 yılın ardından Sivas’ta yeniden görüldü. Diğer leyleklerin aksine şehirlerden uzak yerleşim alanlarını tercih eden Karaleylekler, Sivas’ın Yıldızeli ilçesine bağlı Bakırcıoğlu köyünde görüldü.

Siyah ince bacakları ve siyah beyaz renkli gövdeleri ile dikkat çeken karaleylekler, dron ile havadan görüntülendi. Biri yetişkin olmak üzere toplam 3 adet Karaleylek, diğer leyleklerin aksine kayalık arazileri yuva olarak seçiyor.

Yıldızeli ilçesine bağlı Bakırcıoğlu köyünde yaşayan Veysel Koç, yaklaşık 10 yıldır görmediğini ifade ederek, “Çocukluğumuzdan bu yana her sene gelip yuva yapıyorlardı. 1 veya iki tane görülüyordu. 10 sene gelmediler. Bu sene de ben yeni görüyorum. Şu an yavruları var. Yumurta da olabilir” diye konuştu.