Sivas’ta Bir Vatandaş 3 Yılda 5 Bin Cam Şişe Topladı Teslim Edecek Yer Arıyor

featured
service
Arslan Optik

Sivas’ta Bir Vatandaş 3 Yılda 5 Bin Cam Şişe Topladı Teslim Edecek Yer Arıyor

Sivas’ta yaşayan Osman Yılmaz Akyol, Emine Erdoğan himayesinde başlatılan ‘Sıfır Atık’ projesine destek olmak için binlerce cam şişe topladı.

Sivas’ta yaşayan Osman Yılmaz Akyol, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan ‘Sıfır Atık’ projesine destek olmaya karar verdi. Sivas Belediyesi’nde çalışırken 2020 yılında emekliye ayrılan Akyol, 3 yılda 5 binden fazla cam şişe topladı. Daha temiz bir çevre için her gün 50 ila 60 arasında şişe toplayan Akyol, topladığı şişeleri boş bir arazide biriktirdi. Biriktirdiği şişeleri geri dönüşüme kazandırmak istediğini ifade eden duyarlı vatandaş, herkesi bilinçli olmaya davet etti.

Geri dönüşüm çalışmasına Emine Erdoğan’ın tavsiyesi üzerine başladığını ifade eden Osman Yılmaz Akyol, “Etrafta cam şişeler çok bulununca yavaş yavaş topladım. Aşağı yukarı 3 senedir topluyorum. Buradaki 5 bin adet şişe neredeyse bir kamyon gelir. Bu şişeleri günlerce topladım. Günde neredeyse 50-60 tane topladım. 100 tane topladığım günler de oldu. Topladıklarımı buraya getirip biriktirdim. Bu şişeleri kabul ederlerse Emine Erdoğan hanımefendinin bilgileri doğrultusunda yardımcı olurlarsa bu şişeleri geri dönüşüme kazandırmak için teslim etmek istiyorum” dedi.

Çevre temizliğinin önemine değinen Akyol, “Temizlik en önemlisi. Cam şişeler bulunduğu yerlerde yangın da çıkarır. Bu şekilde yangından da korumuş oluyoruz. Aynı zamanda devletimize, milletimize katkı sağlamak için bunları geri dönüşüme kazandırmak istiyoruz. Yetkililerden ricam bunları alır götürürlerse ben de memnun olurum, devletimiz de kazanmış olur” diye konuştu.

0
be_endim
Beğendim
0
mutlu_oldum
Mutlu Oldum
0
sinir_oldum
Sinir Oldum
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
komik
Komik
0
_z_ld_m
Üzüldüm
Sivas’ta Bir Vatandaş 3 Yılda 5 Bin Cam Şişe Topladı Teslim Edecek Yer Arıyor


Sivas Kupa Bardak

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sivas Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!