Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sivaslı Emmiler Bu Sıcakta Bile Selaniği Çıkarmıyorlar

EYYAMI BAHUR SICAKLARININ ETKİSİNE GİREN SİVAS’TA BİR VATANDAŞIN ÖZELLİKLE KIŞIN SOĞUKTAN KORUNMAK İÇİN GİYİLEN SELANİK İSİMLİ ELBİSEYİ 35 DERECEDEKİ SICAKTA GİYMESİ GÖRENLERİ HAYRETE DÜŞÜRDÜ.

EYYAMI BAHUR SICAKLARININ ETKİSİNE

sivasli emmiler bu sicakta bile selanigi cikarmiyorlar a82ad27Eyyam-ı Bahur sıcaklarının etkisine giren Sivas’ta bir vatandaşın özellikle kışın soğuktan korunmak için giyilen Selanik isimli elbiseyi 35 derecedeki sıcakta giymesi görenleri hayrete düşürdü.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Sivas’ta da hava sıcaklığı bunaltıcı seviyelerde seyrediyor. Özellikle kış aylarında ayaz ve soğuk havasıyla bilinen Sivas’ta Eyyam-ı Bahur sıcakları vatandaşlar tarafından hayretle karşılanıyor. Hava sıcaklığının termometrelerde 35 derece gösterdiği kentte vatandaşlar adeta güneşten kaçacak yer aradı. Sıcaktan bunalan kimi vatandaşlar ağacın altına girerken kimileri ise kaldırımda yürüdüğü sırada kâğıt ile kafasını güneşten korudu.

35 derece sıcaklıkta yün içlik giydi

75 yaşındaki Osman Tike isimli vatandaşın ise bunaltıcı sıcağa rağmen Selanik adlı kalın giysiyi girmesi görenleri hayrete düşürdü. “Sıcak bana dokunmuyor, aldırmıyorum” diyen Osman Tike, “Ben bu Selanik elbisemi çıkarırsam suyun içinde kalırım, giyersem terlemem. Bu bende yaz kış çıkmaz. Bu yazın beni terletmez” dedi.

Vatandaşlar ağaç altları ve çeşmeleri mesken edindi

Sivas’ta ilk defa bu aylarda böylesi bir sıcak gördüklerini ifade eden vatandaşlar, güneşin kavurucu sıcağından korunmak için ağaç altlarında serinledi. Kimi vatandaşlar ise çeşmelerde yüzlerini yıkayarak serinlemeye çalıştı.

Google News Takip Et
Gelişmelerden zamanında haberdar olmak istiyor musunuz? ’te SİVAS HABER'e abone olun.
Whatsapp Kanal
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için WhatsApp haber kanalımıza katılın.