Sivas SAĞLIK-SEN Gazze için Kermes Düzenledi
Sivas’ta Filistin‘de yaşanan insanlık dramına sessiz kalmayanların başında gelen Sivas SAĞLIK-SEN ses çıkarmakla kalmayarak birde özellikle Gazze‘de yardıma muhtaç insanlar için taşın altına ellerini koyarak kermes düzenlediler.
Sivas Sağlık-Sen Kadın Kolları öncülüğünde düzenlenen kermese Başta Sivas Valisi Yılmaz Şimşek‘in eşi Dr. Çiğdem Şimşek, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Onur Mahmutoğlu, Sivas Numune Hastanesi ve Sivas Devlet Hastanesi Başhekimleri ve yöneticileri çok sayıda sağlık çalışanı düzenlenen kermese katılarak destek verdiler. Sivas Numune Hastanesi ve Sivas Devlet Hastanesi’nde tamamlanan kermes 25-26 Aralık’ta Cumhuriyet Üniversitesinde de yapılarak tamamlanacaktır.
Sivas SAĞLIK-SEN kermesten elde ettikleri geliri AFAD aracılığı ile Gazze’deki yardıma muhtaç insanlar için gönderileceği belirtirken sivil toplum kuruluşlarının böylesi faaliyetlere öncülük etmesi diğer STK’lara da örnek olmasını temenni ediyoruz. Bizlerde değerli Sağlık- Sen ailesini tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.