Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sıcak Çermik Altınkale Zi̇yaretçi̇ Akınına Uğruyor

SİVAS’IN SICAK ÇERMİK BÖLGESİNDE BULUNAN PAMUKKALE’NİN KARDEŞİ ALTINKALE ZİYARETÇİ AKININA UĞRUYOR.

SİVAS'IN SICAK ÇERMİK BÖLGESİNDE

sicak cermik altinkale ziyaretci akinina ugruyor 9896622Sivas’ın Sıcak Çermik bölgesinde bulunan Pamukkale’nin kardeşi Altınkale ziyaretçi akınına uğruyor.

Sivas kent merkezine 30 kilometre uzaklıkta bulunan Altınkale ziyaretçi akınına uğruyor. İsmini renginden alan Altınkale, Pamukkale travertenlerine olan benzerliğiyle dikkat çekerken ziyaretçi akınına uğruyor. Pamukkale’nin kardeşi olarak görülen yapay alan, yer altından çıkan termal suyun bıraktığı altın renkli travertenlerden oluşuyor. Birçok kişi fotoğraf çektirmek için bölgeyi tercih ederken, gelen ziyaretçiler şifalı suya girip hem eğleniyor hem de manzaranın tadını çıkartıyor.

“Her hafta buraya gelirim, yaz aylarında çok güzel oluyor”

Altınkale’yi her hafta ziyaret ettiğini belirten Duran Koç, “Sivas’tan geliyorum buraya, güzel bir yer piknik alanı var, havuzlar var çocuklar eğleniyor. Her hafta buraya gelirim, yaz aylarında çok güzel oluyor. Yaz aylarında burası daha yoğun oluyor, kış aylarında zaten burası çok soğuk oluyor. Gençliğinden itibaren hep buraya geldim” dedi.

Altınkale’ye ilk defa geldiğini belirten İlayda Emen, “buraya ilk defa geliyorum, fotoğraflardan görme fırsatım olmuştu buraya geldiğimde fotoğraflardan daha güzel olduğunu gördüm. Oldukça da kalabalık yoğunluğu da güzel. Şu an gezdim burayı, içerideki havuzlarda gezdim. Dediğim gibi fotoğraflarda çok güzel çıkıyordu, geldiğimde daha güzel olduğunu gördüm, Pamukkale’den farkı olmadığını gördüm. Pamukkale’den farklı olarak bir tek rengi olabilir. Yurt dışından akrabalarımda gelecek ve onları da artık buraya getirmeyi düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Google News Takip Et
Gelişmelerden zamanında haberdar olmak istiyor musunuz? ’te SİVAS HABER'e abone olun.
Whatsapp Kanal
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için WhatsApp haber kanalımıza katılın.