Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Si̇vas’ta Hububad Alım Yoğunluğu Yaşanıyor

SİVAS’TA BULUNAN BUĞDAY PAZARINDA HUBUBAT ALIMLARI DEVAM EDİYOR. ÇİFTÇİLERİN GETİRDİĞİ ÜRÜNLER PAZARDA İSTİF EDİLİYOR.

SİVAS’TA BULUNAN BUĞDAY PAZARINDA

sivasta hububad alim yogunlugu yasaniyor bbbe549Sivas’ta bulunan buğday pazarında hububat alımları devam ediyor.

Sivas’ta çiftçilerin hasat mesaisi sürüyor. 9 aylık emeğin ürünü olarak ortaya çıkan hububat ürünleri, buğday pazarında alıcısını buluyor. Bu yıl etkisini gösteren yoğun yağışlar nedeniyle tarlada ekili mahsullerde rekolte artışı olsa da kalitenin düştüğü belirtiliyor. Çiftçilerin hasat ettiği ürünleri Toprak Mahsulleri Ofisi’nin yanı sıra tüccarlar da alıyor. Ürünlerini Sivas’ta bulunan buğday pazarına getiren çiftçiler römorklarında bulunan hububatı tartarak satıyor. Pazarın ortasına yığılan mahsuller tepecikler oluştururken, çevrede bulunan kuşlara da besin oluyor.

Buğday pazarında tüccarlık yapan Ahmet Kaya, “Toptancılar Sitesi’nde bulunan buğday pazarındayız. Burada özel sektör tarafından buğday alımları yapılıyor. Yaklaşık 65 esnafımız var. Çiftçilerimiz buğdaylarını getiriyorlar. Her dükkân alım ihtiyacına göre satın alıyor. Yemlik vasfında olan buğdaylarımız yem fabrikalarına, un vasfında olan buğdaylar da un fabrikalarına gidiyor. Alımlar biriktiriliyor. Akşam olduğunda kamyonlarla nakliyesi gerçekleştiriliyor” dedi.

“Kuş kolonileri oluşuyor”

Alımlarla birlikte kuşların sayısının arttığını ifade eden Kaya, “Özellikle sabah saatlerinde burada kuş kolonileri oluşuyor. Kuşların da tükettiği bir besin olduğu için sürekli buradalar. Buğdayların içerisinde bulunan böcekleri topluyorlar” diye konuştu.

Google News Takip Et
Gelişmelerden zamanında haberdar olmak istiyor musunuz? ’te SİVAS HABER'e abone olun.
Whatsapp Kanal
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için WhatsApp haber kanalımıza katılın.