Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Si̇vaslının Buluşma Yeri Tek Ağaç Kurudu

SİVAS’TA VATANDAŞLARIN BULUŞMA NOKTASI OLARAK BİLİNEN ‘TEK AĞAÇ’ GEÇTİĞİMİZ YIL KENTTE ETKİLİ OLAN FIRTINA SONUCU KÖKÜNDEN OYNAYARAK KURUDU. KENTİN SEMBOLÜ HALİNE GELEN AĞAÇ, SİVAS BELEDİYESİ TARAFINDAN YERİNDEN SÖKÜLEREK YERİNE YENİ AĞAÇ DİKİLECEK.

SİVAS’TA VATANDAŞLARIN BULUŞMA NOKTASI

sivaslinin bulusma yeri tek agac kurudu 150decbSivas’ta vatandaşların buluşma noktası olarak bilinen ‘Tek Ağaç’ geçtiğimiz yıl kentte etkili olan fırtına sonucu kökünden oynayarak kurudu. Kentin sembolü haline gelen ağaç, Sivas Belediyesi tarafından yerinden sökülerek yerine yeni ağaç dikilecek.

Sivas’ta kent meydanında bulunan ve vatandaşların buluşma noktası olan ‘Tek Ağaç’, kurudu. Geçtiğimiz yıl Haziran ayında çıkan fırtına sonucu kökünden oynayan ağaç, kuraklığın da etkisiyle bu yıl yeşermedi.

Üzerinde bulunan kuş yuvaları ile kanatlı hayvanlara da ev sahipliği yapan ağaç, kentin sembolü haline geldi. Vatandaşların buluşma noktası olan Tek Ağaç, aynı zamanda birçok etkinliğe de ev sahipliği yapıyor. Evlilik tekliflerinin yanı sıra kentte düzenlenen basın açıklamalarına da ev sahipliği yapan Tek Ağaç, Sivas Belediyesi tarafından sökülerek yerine yenisi dikilecek.

“Tek ağaç Sivas için değerli”

Ağacın Sivas için sembol olduğunu ifade eden Eren Özdal, “Aynı zamanda buluşma noktası, herkes burada buluşur. Sivas’ta iyi bir fırtına oldu. O zaman bu ağaç kökünden oynamıştı. Belediye de koruma maksatlı bir çalışma yaptı. Tutturulmuş ama kurumuş. Bunun yenisi ile değişmesi lazım. Gurbetçiler gelir akrabalarını ararlar, tek ağacın orda olduklarını söylerler. Ya da üniversite öğrencileri meydanda buluşalım demezler, tek ağacın orada buluşalım derler. Tek ağaç Sivas için değerli. İnşallah yenisi ile değiştirirler” dedi.

“Önemli bir ağaç”

Birçok etkinliğin ağaç çevresinde yapıldığını dile getiren Ebubekir Toplu, “Bu ağaç Sivas’ta Tek Ağaç olarak bilinir ve buluşma noktası olarak belirlenir. Burada basın açıklamaları, evlenme teklifleri oluyor. Genel olarak önemli bir yer ve önemli bir ağaç. Doğal etkilerden dolayı kurumaya başladı. Yetkililerden bu ağacın değiştirilmesini istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

Google News Takip Et
Gelişmelerden zamanında haberdar olmak istiyor musunuz? ’te SİVAS HABER'e abone olun.
Whatsapp Kanal
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için WhatsApp haber kanalımıza katılın.