Ak Parti Divriği Belediye Başkan Adayı Av. Özcan Çetin

ArslanTürk İnşaat

Serpincik Göleti Son Yılların En Yüksek Seviyesinde

Serpincik Göleti Son Yılların En Yüksek Seviyesinde
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Arslan Optik

Serpincik Göleti Son Yılların En Yüksek Seviyesinde

Sivas’ta kuraklığın etkisi ile 30 metre çekilerek kuruma noktasına gelen Serpincik Göleti doldu taştı. Gölet, son yılların en yüksek seviyesine ulaştı.

Sivas’ta Serpincik köyü sınırları içerisinde bulunan Serpincik Sulama Göleti geçtiğimiz yıl kuraklığın etkisi ile 30 metre çekilerek kuruma noktasına gelmişti. Gölette azalan su seviyesi, bölgedeki tarımsal faaliyetleri de olumsuz yönde etkiledi. Bu yıl yağışların bol olmasıyla birlikte gölet doldu taştı. Su seviyesi set yüksekliğine kadar ulaştı. Bölgede tarımsal faaliyette bulunanların kuraklık endişeleri yerini umuda bıraktı.

“Burası gezilecek güzel bir yer”
Muhammed Akif Kaşkaya, Serpincik Göleti’nin gezilecek güzel bir yer olduğundan bahsederek, “Burası Serpincik Göleti. Buraya arkadaşlarımızla zaman zaman geliriz. Geçen sene kuraklıktan dolayı çekilmişti, şu anda yağışlardan dolayı eski halini aldı. Burası güzel yer ama buraya gelen misafirler temiz bırakırsa daha güzel olur. Buraya vatandaşlar geliyor ve gelenler de beğeniyor genelde. Burası gezilecek güzel bir yer. Biz de arkadaşlarımızla birlikte fotoğraf çekilmeye geldik” dedi.

“Geçen sene kuraklık bayağı vardı”
Mustafa Yerliyurt, geçtiğimiz yıl etkili olan kuraklıktan bahsederek, “Geçen sene kuraklık bayağı vardı, gölün yarısı yoktu. Şimdi yağışların çok olmasıyla su seviyesi bayağı doldu. Gelen misafirlerin göleti temiz tutması lazım. Ben insanlara buraya gelmelerini tavsiye ediyorum” diye konuştu.

Sivas Haber – Sivas Haberleri

0
can_n_yedi_im
Canını Yediğim
0
essahdanm_la
Essahdanmı La
0
malamat
Malamat
0
heleee_s_racal_
Heleee Sıracalı
0
nemarek
Nemarek
Serpincik Göleti Son Yılların En Yüksek Seviyesinde

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sivas Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!