Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Patates Hasatı Bitti Kalanları Toplamak için Millet Hücum Etti

SİVAS’TA PATATES HASADININ SONA ERMESİYLE BİRLİKTE VATANDAŞLAR TARLALARA AKIN ETTİ. VATANDAŞLAR KIŞLIK PATATES İHTİYACINI TARLALARDAN KARŞILADI.

SİVAS’TA PATATES HASADININ SONA

Patates hasadının sona ermesiyle birlikte vatandaşlar, kışlık patateslerini ücretsiz olarak temin etmek için hasadı tamamlanan tarlalara akın etti.

Türkiye’nin önemli patates üretim merkezlerinden biri olan Sivas’ta patates hasadında sona yaklaşıldı. Patates hasadı gerçekleştirilen tarlalar vatandaşların akınına uğradı. Sivas’ın Hafik ilçesine bağlı Durulmuş köyü sınırlarında bulunan patates tarlasında bir yanda hasat edilen patatesler çekicilere yüklenirken, bir yandan da vatandaşlar hasattan arta kalan patatesleri topladı. Toprağın altında kalan patatesleri kürek ve çapa yardımıyla toplayan vatandaşlar, kışlık patates ihtiyaçlarını ücretsiz bir şekilde karşıladı.

Tarlada patates toplayan Atiye Sarı, İstanbul’dan memleketi Sivas’a geldiğini ifade ederek, “Burada patates topluyoruz. İstanbul’dan geldim. Memleketim Sivas. 30 yıl önce kendimiz bu işi yapıyorduk. 30 yıl sonra tekrar geldim, özlem gideriyorum. Topladığım patatesleri İstanbul’da bulunan iş arkadaşlarıma hediye edeceğim, kalanını da yiyeceğiz” dedi.

Google News Takip Et
Gelişmelerden zamanında haberdar olmak istiyor musunuz? ’te SİVAS HABER'e abone olun.
Whatsapp Kanal
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için WhatsApp haber kanalımıza katılın.