Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Operasyonları TikTok’ta Paylaşan Askerlere TikTok Yasağı Geldi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personeline, TikTok kullanımını yasaklayan kanun teklifi geçti. Askerlerin TikTok’tan yaptığı paylaşımlar daha önce güvenlik açığı oluşturabilmesi nedeniyle eleştirilmişti.  Sosyal medya platformu TikTok, Türkiye’de …

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personeline, TikTok kullanımını yasaklayan kanun teklifi geçti. Askerlerin TikTok’tan yaptığı paylaşımlar daha önce güvenlik açığı oluşturabilmesi nedeniyle eleştirilmişti. 

Sosyal medya platformu TikTok, Türkiye’de oldukça popüler. Özellikle doğu kentlerinde görev yapan yaşları genç, kahraman Türk askerlerimizi de zaman zaman TikTok üzerinden yaptığı yayınlarda görüyorduk.

operasyonlari tiktokta paylasan askerlere tiktok yasagi geldi 0 P5gUKjPF

Ancak bu vatan sevgisi temalı iyi niyetli paylaşımların büyük bir tehlikeye kapı açacağı daha önce gündeme gelmişti. Uzmanlar, genç askerimizin bu tarz paylaşımlarla bazı kritik konum bilgilerini de açık ettiğinden dert yanıyordu.

operasyonlari tiktokta paylasan askerlere tiktok yasagi geldi 1 NZShn49s

İşte bu nedenle verilen kanun teklifi bugün Meclis Milli Savunma Komisyonunda kabul edildi. Bundan sonra Türk Silahlı Personeli’nin TikTok kullanması yasak.

operasyonlari tiktokta paylasan askerlere tiktok yasagi geldi 2 5vCF2YBR

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Hadi buyrun yorumlara bekliyoruz 👇