Ak Parti Divriği Belediye Başkan Adayı Av. Özcan Çetin

ArslanTürk İnşaat

Ki̇mler Yaptığı Bi̇li̇nmeyen Gi̇zemli̇ Oyuk Merak Uyandırıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Arslan Optik

kimler yaptigi bilinmeyen gizemli oyuk merak uyandiriyor 587afdaSivas’ın Yıldızeli ilçesinde bulunan oyuk dikkat çekiyor, köy sakinleri gizemli oyuğun incelenmesini istiyor.

Sivas’ın Yıldızeli ilçesine uzaklığı 15 kilometre olan Bakırcıoğlu köyünde bulunan ve kral mezarlarını andıran oyuk dikkat çekiyor. Köy girişinde bulunan dağ üzerinde oyularak yapılan taş oda dikdörtgen kapısı ile köyün girişinde ziyaretçileri karşılıyor. Kademeli kapı işlemesi olan ve içerisi kubbe şeklinde olan oyuğun kimler tarafın ne zaman yapıldığı bilinmiyor. Köyde yaşayan vatandaşlar gizemli oyuğun incelenmesini istiyor.

“Çekiçle oyulmuş”

Bakırcıoğlu köyünde yaşayan Veysel Koç, birilerinin burayı oyduğunu ama kim tarafından yapıldığını bilmediğini ifade ederek, “Biz buraya taş oda diyoruz. Bir insan çekiçle burayı oymuş. İçerisi normal bir çocuk odası kadar ve kubbe şeklinde. İçeride ses çok güzel yankı yapıyor. Biz çocukken sürekli içerisine giriyorduk. İçerisinde taştan başka hiçbir şey yok. Biz alıştık ama köye ilk kez görenlerin dikkatini çekiyor. Arabayı buraya park edip bize soruyorlar” dedi.

0
can_n_yedi_im
Canını Yediğim
0
essahdanm_la
Essahdanmı La
0
malamat
Malamat
0
heleee_s_racal_
Heleee Sıracalı
0
nemarek
Nemarek
Ki̇mler Yaptığı Bi̇li̇nmeyen Gi̇zemli̇ Oyuk Merak Uyandırıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sivas Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!