Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İyi Parti Sivas Milletvekili Adayı Celal Dağgez Sivasspor’un 56. Yaşını Kutladı

İYİ Parti Genel Başkan
Arslan Optik
Sivas Personel Servisi

İYİ Parti Genel Başkan Danışmanı ve Sivas Milletvekili Adayı Celal Dağgez: “Sivassporumuzun Kuruluşunun 56. Yıldönümü Kutlu Olsun!”

İYİ Parti Sivas Milletvekili Adayı Celal Dağgez Sivassporun 56. kuruluş yıldönümü münasebetiyle mesaj yayınladı.

Celal Dağgez mesajında: “Altmışlı yılların hemen başında ülke geneline yayılan profesyonel şehir takımlarının kurulmaya başlanması Türk futbolunun dönüm noktasıdır. Şehir takımları kurulmaya başlayınca dönemin Sivas yöneticileri de gerekli hazırlıkları yapmış, Sivas’ı ulusal liglerde temsil edecek profesyonel bir futbol takımına kavuşturmak için çalışmalara başlamışlardır. Nihayetinde bundan tam 56 yıl önce 9 Mayıs 1967 tarihinde şanlı Sivasspor kurulmuştur. Özellikle son yıllarda Avrupa’da bizi başarıyla temsil eden Sivassporumuzun tarihinde başta Türkiye Kupası şampiyonluğu olmak üzere birçok başarı bulunmaktadır. Bundan sonrada kulübümüzün başarıdan başarıya koşacağına olan inancım tamdır.

Bu duygularla, şehrimizin göz bebeği Sivassporumuzun 56. kuruluş yıldönümünü kutluyor, ebedi aleme göç eden kulübümüzün kurucularını ve Sivasspor arması uğruna hayatını kaybeden Yiğidolarımızı rahmetle anıyorum.” ifadelerini kullandı.