Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hayat Ağacı Derneği̇nde 64 Adet Büyükbaş 41 Adet Küçükbaş Kurban Kesi̇ldi̇

HAYAT AĞACI DERNEĞİNİN HER YIL DÜZENLEDİĞİ VEKALETLE KURBAN KAMPANYASI BU SENE DE DEVAM ETTİ. HAYIR SAHİPLERİNİN BAĞIŞLARI İLE BU YIL TOPLAM 64 ADET BÜYÜKBAŞ, 41 ADETTE KÜÇÜKBAŞ KURBAN KESİLDİ.

HAYAT AĞACI DERNEĞİNİN HER

hayat agaci derneginde 64 adet buyukbas 41 adet kucukbas kurban kesildi 8c873a3Hayat Ağacı Derneğinin her yıl düzenlediği Vekaletle Kurban Kampanyası bu sene de devam etti. Hayır sahiplerinin bağışları ile bu yıl toplam 64 adet büyükbaş, 41 adette küçükbaş kurban kesildi.

Büyükbaş kurbanlıklar, 7’şerli hisseler halinde 448 hisse sahibi adına kombinada, küçükbaş kurbanlar ise dernek merkezinde kesildi. Kombinadaki kesimler esnasında her bir bağışçının isimleri okundu ve kamera kaydına alındı. Kesimlerin tamamlanmasının ardından bağışçılara verilecek 5’şer kiloluk kemiksiz paylar ile ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak lop et paketleri hazırlandı.

Kurban hissesi bağışlayan hayır sahiplerine bayramın ikinci günü dernek merkezinden 5’şer kilo pay verildi. Ayrıca Kurban Bayramı süresinde kurban kesen hayır sahipleri, Gıda Bankasına getirdiği paylardan 1 ton et elde edildi. Küçükbaş, büyükbaş ve pay sahiplerinin bağışlarıyla sağlanan etler, Hayat Ağacı Derneği derin dondurucularında muhafaza edilerek yıl içinde ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

Google News Takip Et
Gelişmelerden zamanında haberdar olmak istiyor musunuz? ’te SİVAS HABER'e abone olun.
Whatsapp Kanal
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için WhatsApp haber kanalımıza katılın.