Ak Parti Divriği Belediye Başkan Adayı Av. Özcan Çetin

ArslanTürk İnşaat

Gürün’de 6 Şubat Depreminde Yıkılan Alan Millet Bahçesi Yapıldı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Arslan Optik

Gürün Belediyesi depremin ardından hasarlı binaların yıkılmasıyla ortaya çıkan moloz dolu alanı kısa sürede millet bahçesine dönüştürdü.

6 Şubat depremlerinde hasar gören 11 ilin dışında en ağır hasarın oluştuğu Sivas’ın Gürün ilçesi de afet çerçevesine alınmıştı. Gürün’de hasarlı 260 yapının yıkımı gerçekleştirilirken ortaya çıkan depremin izleri de hızla siliniyor.

Gürün Belediyesi şehir içerisinde depremden kalan yıkıntıları kısa sürede temizleyerek kısa sürede oluşturduğu millet bahçesini Gürünlülerin hizmetine sundu. Konuyla ilgili açıklama yapan Gürün Belediye Başkanı Nami Çiftçi, millet bahçesini kısa sürede tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtip, “Bir kısmı yapılan hibelerle karşılanarak Millet bahçemizi kısa sürede tamamlayıp hizmete açtık. Yeşil alanıyla, parkıyla, yürüme alanlarıyla, kamelyasıyla, çay ocağıyla her yaştan hemşerilerimizin hizmet alacağı bir nokta oldu. Depremde moloz yığınına dönen o alanı kısa bir sürede millet bahçesine dönüştürerek hemşerilerimizin hizmetinde nefes alacakları bir alana çevirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ende gidip vakit geçiriyorum. Gençlerimiz burada vakitlerini geçiriyor. Hemşerilerimizden millet bahçemizle ilgili olumlu cümleler duymak bizi ziyadesiyle mutlu ediyor.” dedi.

0
can_n_yedi_im
Canını Yediğim
0
essahdanm_la
Essahdanmı La
0
malamat
Malamat
0
heleee_s_racal_
Heleee Sıracalı
0
nemarek
Nemarek
Gürün’de 6 Şubat Depreminde Yıkılan Alan Millet Bahçesi Yapıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sivas Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!