Ak Parti Divriği Belediye Başkan Adayı Av. Özcan Çetin

ArslanTürk İnşaat

GES Projesi Gemerek Belediyesine Her Ay 700 Bin TL Kazandıracak

GES Projesi Gemerek Belediyesine Her Ay 700 Bin TL Kazandıracak
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Arslan Optik

Sivas’ın Gemerek ilçesinde kurulan Güneş Enerji Santrali ilçenin elektrik ihtiyacını karşılarken belediyenin kasasına ise her ay yaklaşık 700 Bin TL gelir sağlayacak.

Sivas’ın Gemerek ilçesinde belediye tarafından kurulan Güneş Enerji Santralinin açılışı gerçekleştirildi. Geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan GES’e ilçe protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Duaların edilmesi ve kurban kesilmesiyle GES hizmete alındı. Yaklaşık 30 milyon liraya kurulan 1 megawattlık GES sayesinde ilçede 2 bin hanenin elektrik ihtiyacının tamamı karşılanabilecek.

“GES üretime başladı”
Gemerek Belediye Başkanı Remzi Kılıçdağı, proje sayesinde ilçenin elektrik ihtiyacının karşılandığını belirterek, “ Gemerek Güneş Enerjisi Santrali yaklaşık 15 milyon TL ile ihaleye çıkılmıştır. Gemerek Belediyesi gibi ilçenin böyle büyük projelerin altından kalkması çok zordur. Biz Gemerek Belediyesi olarak bu projeyi tamamladık. Maliyeti yaklaşık 30 milyon TL civarında olan 1 megawatt GES projemiz elektriğe 23 Mart tarihi itibariyle üretime başlamıştır. Bu proje ilçemizin elektrik ihtiyacını karşılamaktadır” dedi.

0
can_n_yedi_im
Canını Yediğim
0
essahdanm_la
Essahdanmı La
0
malamat
Malamat
0
heleee_s_racal_
Heleee Sıracalı
0
nemarek
Nemarek
GES Projesi Gemerek Belediyesine Her Ay 700 Bin TL Kazandıracak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sivas Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!