Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Doktor Tavsi̇ye Etti̇, Kanseri̇ Anti̇ka Merakıyla Yendi̇

SİVAS’TA AKCİĞER KANSERİ TEŞHİSİ KONULAN BİR HASTA DOKTOR TAVSİYESİ ÜZERİNE HASTALIĞI YENMEK İÇİN ANTİKA BİRİKTİRMEYE BAŞLADI, ANTİKA MERAKIYLA KANSERİ YENERKEN EVİNİ DE ADETA MÜZEYE DÖNÜŞTÜRDÜ.

SİVAS’TA AKCİĞER KANSERİ TEŞHİSİ

doktor tavsiye etti kanseri antika merakiyla yendi 8b461bdSivas’ta akciğer kanseri teşhisi konulan bir hasta doktor tavsiyesi üzerine hastalığı yenmek için antika biriktirmeye başladı, antika merakıyla kanseri yenerken evini de adeta müzeye dönüştürdü.

Sivas merkeze yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta bulunan Gazi Köyünde yaşayan Hasan Yıldırım 5 yıl önce akciğer kanseri teşhisi konulu. Tedavisi esnasında doktor tarafından moralini yüksek tutması halinde hastalığı yenebileceğini söyledi. Bunun üzerine Yıldırım kendisini antika biriktirmeye adadı. Çevre köylerden getirdiği tarihi tarım aletleri, yöresel kıyafeteler, biblolar, mutfak malzemeleri olmak üzere 5 yılda yaklaşık 200 antika ürün topladı. Günün tamamını antikalarla geçiren Yıldırım kanseri yenerken evini de adeta müzeye dönüştürdü.

“Antika biriktirerek böyle bir müze yaptım”

Gazi Köyünde yaşayan Hasan Yıldırım, hastalığını unutmak için antika biriktirdiğini belirterek, “Önceden kullanılan eşyalar bunlar antika olarak kabul ediliyor ve bende müze olarak koydum buraya. Buraya gelenlere eşyaların zamanında nasıl kullanıldığını soruyor ve bende onlara anlatıyorum. Burayı ziyaret edenlerin hoşlarına gidiyor. Her birini bir yerden getirdim bunların. Ben tarihi bahçemde yaşatıyorum. Bana akciğer kanseri teşhisi konuldu ve doktor bana moralini yüksek tutarsam hastalığı yenebileceğimi söyledi. Bende antika biriktirerek böyle bir müze yaptım. Ben bu antika eşyalarla akşama kadar vakit geçiriyorum. Bana bu bölgede antikacı derler, herkes elindeki eski eşyaları bana getirir. Bu bölgede benden başka antika biriktiren yok. Değerli eşyaları evin içerisine korum ahşap ve büyük olanları da bahçeye koyarım. Ben sabah akşam buradayım” dedi.

Google News Takip Et
Gelişmelerden zamanında haberdar olmak istiyor musunuz? ’te SİVAS HABER'e abone olun.
Whatsapp Kanal
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için WhatsApp haber kanalımıza katılın.