Ak Parti Divriği Belediye Başkan Adayı Av. Özcan Çetin

ArslanTürk İnşaat

Denizlerdeki Bolluk Sivas’ta Tezgahlara Yansıdı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Arslan Optik

Denizlerdeki balık bolluğu Sivas’ta tezgahlara yansıdı.

Denize kıyısı olmayan Sivas’ta tezgahlarda Karadeniz’in yanı sıra Akdeniz ve Ege Denizi’nden gelen balıklar satılıyor. Çupradan istavrite, mezgitten hamsiye çeşit çeşit balık türleri satışa sunuluyor. Vatandaşlar taze balık almak için perakende sebze haline akın etti.

“Her taraftan balık geliyor, her çeşitten balık var”

Perakende sebze halinde balık satışı yapan Fatih Şahin Bingöl, Sivas’a her yerden balık geldiğini belirterek, ”Şu ana kadar bizim balık sezonumuz güzel gidiyor. Havalar da yavaş yavaş soğuyor. Fiyatlar da geçen seneye göre hemen hemen aynı durumda. Havalar biraz daha soğuduğu zaman ve balık fiyatları biraz daha düşerse satışlarımız daha güzel olur. Halkın talebi geçen sene ile aynı gidiyor. Biz daha iyisini bekliyoruz. Hamsilerimiz taze geliyor ve buzhaneye hiç girmedi. Daha sağlam, daha kaliteli balıklar geliyor. Şoka girmeden müşterilerimizim balıkları şu an alması lazım. Balık birkaç ay sonra buzhaneye girer, bu kadar sağlıklı ve taze olmaz. Sivas’ta deniz yok ama Türkiye’nin üç tarafı denizlerle çevrili ve her taraftan balık geliyor. Her çeşitten balık var. Sivas balık çeşidi satışında birinci sıralarda. Diğer illere göre bizim çeşitlerimiz fazla” dedi.

Sivas’ta deniz olan illerden daha fazla balık tüketiliyor”

Perakende sebze haline hamsi almaya gelen Ömer Karakoç, Sivas’ta denize kıyısı olan illerden daha fazla balık tüketildiğinden bahsederek, “Balık mevsimi açıldı, ben hamsi aldım. Sivas’ta deniz olan illerden daha fazla balık tüketiliyor” diye konuştu.

0
can_n_yedi_im
Canını Yediğim
0
essahdanm_la
Essahdanmı La
0
malamat
Malamat
0
heleee_s_racal_
Heleee Sıracalı
0
nemarek
Nemarek
Denizlerdeki Bolluk Sivas’ta Tezgahlara Yansıdı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sivas Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!