Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Dayıları Babası Ve Kardeşleri̇ni̇ Öldürdü, Onlar Da Hayatlarından Endi̇şe Edi̇yor

SİVAS’TA GEÇTİĞİMİZ HAFTA BİR KİŞİ ENİŞTE VE YEĞENİNİ ÖLDÜRDÜ, DİĞER YEĞENLER ARANAN DAYILARININ KENDİLERİNİ DE ÖLDÜRMESİNDEN ENDİŞELENİYOR.

SİVAS’TA GEÇTİĞİMİZ HAFTA BİR

dayilari babasi ve kardeslerini oldurdu onlar da hayatlarindan endise ediyor e04d92aSivas’ta geçtiğimiz hafta dayıları babası ve bir kardeşlerini öldüren şahıslar, kendi canlarının da tehlikede olduğunu söyleyerek, dayılarının biran önce yakalanmasını istedi.

Sivas’ın Kangal ilçesine bağlı Toparlıç köyünde Ali K. (70), geçtiğimiz hafta arazide çalışan eniştesi Rıza Ercan (75) ve yeğeni Hüseyin Ercan’ı (52) tüfekle vurarak öldürdü. Ali K. cinayetten sonra kayıplara karışırken, iki aile arasında yaklaşık 6 yıldır süregelen bir husumet olduğu ileri sürüldü. Olayda baba ve kardeşlerini kaybeden Rıza Ercan’ın diğer çocukları, dayılarının kendilerini de öldürmesinden edişe ettiklerini dile getirdi.

“Her an yeni bir cinayet işleyebilir”

Süleyman Ercan, olayın üzerinden bir hafta geçmesine rağmen dayısının hala bulunamadığını belirterek, tehdit altında olduklarını, kardeşleri ve ailelerinin can güvenliği bulunmadığını söyledi. Dayısının her an yeni bir cinayet işleyebileceğini belirten Ercan, biran önce bulunup hukuk karşısında hesap vermesini istedi. Ercan, babası ve ağabeyini öldüren dayısının bulunması halinde bile iş birlikçileri bulunmadığı sürece kendileri için oluşan tehdidin süreceğini dile getirdi.

“Tehdit altındayız”

Birsen Ercan da tehdit altında olduklarını ifade ederek, “Öldürülenlerden birinin kızı, diğerinin kardeşiyim. Dayım babamı ve ağabeyimi öldürdü. ‘Daha yapacak işlerim var’ demiş. Ben ve diğer kardeşlerim de tehdit altındayız. Cinayetin ardından bir hafta geçti, halen firari. Katil halen bulunamadı. Görenlerin ihbarda bulunmasını istiyoruz. Dayım bizi çok severdi, bunu yapacak bir kişi değildi. Birisinin kendisini azmettirdiğini düşünüyoruz. Cinayette de kendisine yardımcı olduklarını düşünüyoruz. Bizim köyde ardında saklanabileceği bir tek ağaç bile yokken bir haftadır bulunamıyor. Ben, kardeşlerim, çocuklarımız hepimiz tehdit altındayız” dedi.

“Dayım azmettirildi”

Zeynep İkisivri ise dayısının azmettirildiğini, azmettirenlerin onu koruduklarını düşüldüğünü belirterek, şunları söyledi:

“Babam ve kardeşim dayım tarafından öldürüldü. Aramızda 6 yıldır süren bir husumet vardı. Ben dayımın böyle bir cinayeti işleyebileceğini düşünmüyorum, çünkü dayım bizi çok seviyordu. Azmettirildiğini ve kaçıp saklanmasında ona birilerinin yardım ettiğini düşünüyorum. Şu anda benim, kardeşlerimin ve ailelerimizin can güvenliği yok. Kan davasına dönüştü. Biran önce katilin ve iş birlikçilerinin bulunmasını istiyoruz. Şu anda bizi jandarma koruyor, ne kadar süre öyle olacak bilemiyoruz. Korkuyoruz, gören edenlerin ihbarda bulunmasını istiyoruz.”

Google News Takip Et
Gelişmelerden zamanında haberdar olmak istiyor musunuz? ’te SİVAS HABER'e abone olun.
Whatsapp Kanal
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için WhatsApp haber kanalımıza katılın.