Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çarpık Kentleşmenin Zirvesi Sivas’ta Yapı Ruhsatı Verilen Bina Sayısı Arttı

SİVAS’TA YAPI RUHSATI VERİLEN BİNA SAYISINDA ARTIŞ

SİVAS’TA YAPI RUHSATI VERİLEN

carpik kentlesmenin zirvesi sivasta yapi ruhsati verilen bina sayisi artti 0ca3bc2Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2023 yılının Nisan-Haziran aylarına ilişkin yapı izin istatistiklerini açıkladı. Verilere göre Sivas’ta yılın ikinci çeyreğinde yapı ruhsatı verilen bina ve daire sayısı arttı.

2022’nin Nisan-Haziran döneminde yapı ruhsatı verilen bina sayısı 128, daire sayısı ise 437 olarak açıklanmıştı. TÜİK verilerine göre bu yılın aynı döneminde yapı ruhsatı verilen bina sayısı 222, daire sayısı ise 817 olarak açıklandı. Bu yılın ikinci çeyreğinde Sivas’ta yapı ruhsatı verilen yapıların yüzölçümü 184 bin 446 metrekare olarak kayıtlara geçti. Bunun 119 bin 121 metrekaresini konut kullanım alanı, 25 bin 23 metrekaresini konut dışı kullanım alanı, 40 bin 302 metrekaresini ise ortak kullanım alanı oluşturdu.

TÜİK, yapı kullanma izni belgesi verilen daire sayılarına ilişkin verileri de açıkladı. 2023’ün ikinci çeyreğinde Sivas’ta yapı kullanma izni belgesi verilen bina sayısı 106, daire sayısı ise 909 olarak kayıtlara geçti.

Google News Takip Et
Gelişmelerden zamanında haberdar olmak istiyor musunuz? ’te SİVAS HABER'e abone olun.
Whatsapp Kanal
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için WhatsApp haber kanalımıza katılın.