Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bozkır Ortasındaki̇ Gi̇zli̇ Hayat Dron İle Görüntülendi̇

SİVAS’IN KANGAL İLÇESİNDE BOZKIRIN ORTASINDA GİZLİ KALIP KIVRILARAK AKAN KİLOMETRELERCE UZUNLUĞUNDAKİ MENDERES ADETA BOZKIRA HAYAT VERİYOR.

SİVAS’IN KANGAL İLÇESİNDE BOZKIRIN

bozkir ortasindaki gizli hayat dron ile goruntulendi d5b6db8Sivas’ın Kangal ilçesinde bozkırın ortasında gizli kalıp kıvrılarak akan kilometrelerce uzunluğundaki menderes adeta bozkıra hayat veriyor.

Sivas Kangal ilçesi Mancılık köyü yakınlarından geçen ve yerden bakıldığında normal bir akarsuyu andıran menderes dron ile havadan çekilen görüntüsüyle etkileyici manzaralar sunuyor. Kangal ilçesine bağlı Mühürkulak köyünden doğarak, akarsu yatak eğiminin azalması, akarsuyun akış hızının ve aşındırma gücünün azalmasına sonrası oluşan menderes 15 kilometreden fazla yol kat ederek Fırat nehrine dökülüyor. Bölge halkı tarafından sulu tarımda da kullanılan ırmak havadan çekilen görüntüsüyle görenleri kendine hayran bırakıyor. Sarı bozkırı adeta yeşillendiren ırmak doğa severlerin ilgisini çekiyor.

“Çok güzel bir görüntüsü var”

Mancılık Köyü Muhtarı Yalçın Dallıkavak, akarsuyun güzel bir görüntüsü olduğunu ifade ederek, “Arkamızdaki ırmağın doğuşu Mühürkulak köyünden geliyor. Armamızda da 15 kilometre bir yol var. Menderes oluşarak geliyor bu su. Buradan Hamal köyü, Hamal köyünden Tohma Çayına oradan da Fırat nehrine karışıyor. Çok güzel bir görüntüsü var. Bozkır, ortada da menderes akıyor” dedi.

Köy sakinlerinden Rafet Özdemir ise, “Takriben 14 kilometre bir uzunluğa sahip. Bu esnada birkaç köy faydalanmaktadır. İnternetten haritalardan bakınca çok hoşumuza gidiyor. Bizim köyün üst tarafından da var bu menderes. Çok güzel muhteşem” dedi.

Google News Takip Et
Gelişmelerden zamanında haberdar olmak istiyor musunuz? ’te SİVAS HABER'e abone olun.
Whatsapp Kanal
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için WhatsApp haber kanalımıza katılın.