Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

100 Dönüm Eki̇li̇ Tarım Arazi̇si̇ Küle Döndü, Hasarın Boyutu Havadan Görüntülendi̇

SİVAS’IN ŞARKIŞLA İLÇESİNDE TARIM ARAZİSİNDE ÇIKAN YANGINA KÖYLÜLER TRAKTÖRLERİ İLE MÜDAHALE ETMEYE ÇALIŞTI. ÇİFTÇİLERİN ÇABASI YETERSİZ KALDI, 100 DÖNÜMLÜK EKİLİ TARIM ARAZİSİ KÜLE DÖNDÜ. YANAN TARIM ARAZİSİ DRONE İLE HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ.

SİVAS’IN ŞARKIŞLA İLÇESİNDE TARIM

100 donum ekili tarim arazisi kule dondu hasarin boyutu havadan goruntulendi 66c6b73Sivas’ın Şarkışla ilçesinde tarım arazisinde çıkan yangına köylüler traktörleri ile müdahale etmeye çalıştı. Çiftçilerin çabası yetersiz kalırken, 100 dönümlük ekili tarım arazisi küle döndü. Yanan tarım arazisi havadan görüntülendi.

Sivas’ın Şarkışla ilçesine bağlı Maksutlu köyü ile Döllük köyü arasında bir tarım arazisinde yangın çıktı. Rüzgarında etkisiyle büyüyen yangın ekili tarım arazisine sıçradı. Yangına köylüler traktörleri ile müdahale etmeye çalıştı. Çiftçilerin çabasına rağmen 100 dönümlük ekili arazi küle döndü. Kontrol altına alınan yangının verdiği hasar havadan görüntülendi.

“Hasat sürecine kadar dikkat edelim”

Yanan arazide incelemelere bulunan Şarkışla Ziraat Odası Başkanı Azimet Topçu, çiftçilere geçmiş olsun dileklerini ileterek, “Maksutlu ile Döllük arasındaki bir bölgede yangın çıktı. 100 dönüme yakın arazide hasar tespiti var. yangın kontrol altına alındı. Tüm çiftçilerimize geçmiş olsun. Bundan sonraki süreçte sizlerin aracılığı ile herkesi uyaralım. Sigara izmariti ve afaki yanıcı maddelere hasat sürecine kadar dikkat edelim. Aksi takdirde telafisi olmayan şeyler yaşanıyor. Herkesi tedbirli ve kontrollü hareket etmeye davet ediyorum” dedi.

Arpa ve buğday ekili arazide çıkan yangın ile ilgili inceleme başlatıldı.

Google News Takip Et
Gelişmelerden zamanında haberdar olmak istiyor musunuz? ’te SİVAS HABER'e abone olun.
Whatsapp Kanal
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için WhatsApp haber kanalımıza katılın.