100 Dönüm Eki̇li̇ Tarım Arazi̇si̇ Küle Döndü, Hasarın Boyutu Havadan Görüntülendi̇

featured
service
Arslan Optik

100 donum ekili tarim arazisi kule dondu hasarin boyutu havadan goruntulendi 66c6b73Sivas’ın Şarkışla ilçesinde tarım arazisinde çıkan yangına köylüler traktörleri ile müdahale etmeye çalıştı. Çiftçilerin çabası yetersiz kalırken, 100 dönümlük ekili tarım arazisi küle döndü. Yanan tarım arazisi havadan görüntülendi.

Sivas’ın Şarkışla ilçesine bağlı Maksutlu köyü ile Döllük köyü arasında bir tarım arazisinde yangın çıktı. Rüzgarında etkisiyle büyüyen yangın ekili tarım arazisine sıçradı. Yangına köylüler traktörleri ile müdahale etmeye çalıştı. Çiftçilerin çabasına rağmen 100 dönümlük ekili arazi küle döndü. Kontrol altına alınan yangının verdiği hasar havadan görüntülendi.

“Hasat sürecine kadar dikkat edelim”

Yanan arazide incelemelere bulunan Şarkışla Ziraat Odası Başkanı Azimet Topçu, çiftçilere geçmiş olsun dileklerini ileterek, “Maksutlu ile Döllük arasındaki bir bölgede yangın çıktı. 100 dönüme yakın arazide hasar tespiti var. yangın kontrol altına alındı. Tüm çiftçilerimize geçmiş olsun. Bundan sonraki süreçte sizlerin aracılığı ile herkesi uyaralım. Sigara izmariti ve afaki yanıcı maddelere hasat sürecine kadar dikkat edelim. Aksi takdirde telafisi olmayan şeyler yaşanıyor. Herkesi tedbirli ve kontrollü hareket etmeye davet ediyorum” dedi.

Arpa ve buğday ekili arazide çıkan yangın ile ilgili inceleme başlatıldı.

0
be_endim
Beğendim
0
mutlu_oldum
Mutlu Oldum
0
sinir_oldum
Sinir Oldum
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
komik
Komik
0
_z_ld_m
Üzüldüm
100 Dönüm Eki̇li̇ Tarım Arazi̇si̇ Küle Döndü, Hasarın Boyutu Havadan Görüntülendi̇


Sivas Kupa Bardak

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sivas Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!