Traktör Koltuğuna Geçen Dekan, Bi̇li̇m İçi̇n Tarla Sürüp Çapa Yapıyor

featured
service
Arslan Optik

traktor koltuguna gecen dekan bilim icin tarla surup capa yapiyor 2b27a7aSivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Tarım Bilimleri ve Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tolga Karaköy, traktörün sürücü koltuğuna geçerek tarla sürüp çapa yaptı.

Kurulduğu günden bugüne kadar yaptığı bilimsel çalışmalarla adından sıkça söz ettiren Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, bilimsel çalışmalarının yanında öğretim üyeleriyle de adından sıkça söz ettiriyor. Adeta kendilerini bilime adayan öğrenciler ve akademik kadrosuyla dikkat çeken üniversite, birçok bilimsel çalışamaya da imza atıyor. Özellikle buğday, arpa, yulaf, şeker pancarı, soya gibi önemli ürünlerin ıslah çalışmalarını yapan üniversitenin Tarım Bilimleri ve Teknoloji Fakültesi Dekanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tolga Karaköy, çalışkanlığıyla öğrencilere örnek oluyor. Bilim tarlasına giden Prof. Dr. Karaköy, traktörün sürücü koltuğuna geçip bilim için tarla sürüp, çapa yapıyor.

AR-GE tarlasında tüm işi kendi elleriyle yapıyorlar

Prof. Dr. Tolga Karaköy, tohum yatağının hazırlanmasından ekim işleminin yapılmasına kadar her türlü işlemi traktörle bizzat kendilerinin yaptığını ifade ederek, “Burada 250 dekarlık tarımsal AR-GE merkezimiz var ve biz bu arazide bitki ıslah çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Biz bu çalışmaları genel olarak tahıllar içerisinde buğday, arpa, yulaf gibi önemli ürünlerde yapıyoruz. Tarlada toprağın hazırlanmasından, tohum yatağının hazırlanmasından ekim işleminin yapılmasına kadar her türlü işlemi traktörle bizzat kendimiz yapıyoruz” diye konuştu.

“Hangi meslek grubu olursa olsun mesleğinizi sevmeniz gerekiyor”

Dekan Karaköy, hangi meslek grubu olursa olsun kişinin mesleğini sevmesi gerektiğini söyleyerek, “Günlük idari görevlerim var ve bu çerçevede farklı toplantılarımız, komisyonlarımız, üniversitemizin tanıtılması gibi işlemleri yaptığım gibi akşam da saat 17.00’den sonra direkt tarlaya geliyorum. Hangi meslek grubu olursa olsun mesleğinizi sevmeniz gerekiyor. Mesleğinizi sevdiğinizde yaptığınız her işten keyif alıyorsunuz. Ben de gün boyu çalıştığımız yoğun iş ortamından kurtulup rahatlamak için buraya geliyorum. Böylece memleketimiz için farklı türlere ait yerli ve milli yeni çeşitlerin geliştirmesi konusunda faydalı işler yapmış oluyoruz, hem de kendimizi günün stresini burada atarak rahatlatmış oluyoruz” dedi.

0
be_endim
Beğendim
0
mutlu_oldum
Mutlu Oldum
0
sinir_oldum
Sinir Oldum
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
komik
Komik
0
_z_ld_m
Üzüldüm
Traktör Koltuğuna Geçen Dekan, Bi̇li̇m İçi̇n Tarla Sürüp Çapa Yapıyor


Sivas Kupa Bardak

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sivas Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!