Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Si̇vasta 66 Yaşındaki̇ Üni̇versi̇teli̇ Ayşe Hasbek, Mezuni̇yet Sevi̇nci̇ Yaşadı

SİVAS’TA YAŞAYAN VE OKUMA AZMİ İLE HER KESİMİN TAKDİRİNİ TOPLAYAN AYŞE HASBEK, MEZUNİYET SEVİNCİ YAŞADI. CÜBBE VE KEPİNİ GİYEN HASBEK, MEZUNİYET TÖRENİNDE DUYGU DOLU ANLAR YAŞADI.

SİVAS’TA YAŞAYAN VE OKUMA
Arslan Optik
Sivas Personel Servisi

sivasta 66 yasindaki universiteli ayse hasbek mezuniyet sevinci yasadi 5925884Sivas’ta yaşayan ve okuma azmi ile her kesimin takdirini toplayan Ayşe Hasbek, mezuniyet sevinci yaşadı. Cübbe ve kepini giyen Hasbek, mezuniyet töreninde duygu dolu anlar yaşadı.

Sivas’ta yaşayan, okuma ve öğrenme azmi takdir toplayan 66 yaşındaki Ayşe Hasbek, mezuniyet sevinci yaşadı. 65 yaşında üniversiteye başlayan Ayşe Hasbek, Geleneksel El Sanatları Bölümü’nü başarıyla tamamladı.

İlkokuldan mezun olduktan sonra ailesi tarafından okula gönderilmeyen Ayşe Hasbek, evlendikten sonra akrabalarının destekleriyle ortaokul ve liseyi bitirdi. Geçtiğimiz yıl üniversite sınavına girerek barajı geçen Hasbek, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölümü Geleneksel El Sanatları Dalı’nda eğitim hayatına başlamıştı.

2 yıllık eğitimin ardından mezun olan ve diplomasını alan Ayşe Hasbek, mezuniyet töreninde duygu dolu anlar yaşadı. Eşi, çocukları ve torunlarının katıldığı törende cübbesinin giyerek mezun olan Hasbek, kep attı.

“Beni eşim okuttu”

Mezuniyetin ardından konuşan Ayşe Hasbek, “Ben kendimle de gurur duydum, arkadaşlarımla da gurur duydum. Ailem de burada. Ben onların sayesinde mezuniyeti yaşadım. Özellikle eşimin sayesinde. Beni eşim okuttu. Anne ve babalara teşekkür ediyorlar, bende eşime teşekkür ediyorum. Torunlarım da burada, çok mutlular. Babaanne mezun mu oldun diyorlar. Allah herkese kısmet etmez torunları ile mezun olmayı. Üniversite okumak isteyenler İş kapısı olur, olmaz demesinler istedikleri bölümü okusunlar” diye konuştu.