Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kadınlara 4000 TL Devlet Desteği

Kadınlara 4000 TL Devlet
Arslan Optik
Sivas Personel Servisi

Kadınlara 4000 TL Devlet Desteği

Devletten kadınlara destek müjdesi verildi. e-Devlet üzerinden başvuru yapan kadınlar karşılıksız ve geri ödemesiz 4.000 TL’lik devlet desteği imkanından faydalanacak. Kadınlara yardım için başvuru şartları da belli oldu. Başvuru şartlarını Taşıyan kadınlar hemen bayram öncesi başvuru yaparak ödeme alma imkanına sahip olacak. Tek bir şartla kadınlara yardım verilecek. Şartları Taşıyan kişiler için başvuru ekranı açıldı. T.C kimlik no ve şifre ile e-Devlet’ten başvuru yaparak devlet yardımı alma imkanına sahip olabilirsiniz.

KADINLARA DEVLETTEN 4.000 TL DESTEK ÖDEMESİ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yardım paralarını Her geçen gün daha geniş kapsama ulaştırmaya devam ediyor. Bakanlıktan her ay düzenli olarak evde bakım maaşı ödemesi, engelli maaşı ödemesi, aile yardımı ödemesi, 65 yaş aylığı ve daha birçok yardım ödemesi yapılıyor. Özellikle ekonomik kriz sürecinde vatandaşın elini bırakmayan aile Bakanlığı, bu defa Kadınlara yönelik yeni bir yardım paketi hazırladı. Kadınlara destek ödemesi vermeye hazırlanan bakanlık bu yardımın miktarını ise 4.000 TL olarak açıkladı. Yani şartları taşıyan ve başvuru yapan kadınlara 4000 TL’lik devlet desteği sağlanacak. Özellikle ekonomik anlamda dar boğazdan geçtiğimiz Bugünlerde bu ödeme adeta kadınlara ilaç gibi gelecek.

E-DEVLET BAŞVURU EKRANI AÇILDI

Kadınlara 4.000 TL nakit yardım imkanı e-devlet üzerinden başvuru yapılması durumunda sağlanıyor. 30 Nisan 2023 tarihine kadar da başvuru süresi var. Yardım almak isteyen kadınların ihtiyaç sahibi olmaları ve çocuk sahibi olmaları gerekiyor. Çocuğu olan kadınlar T.C kimlik no ve şifreleri ile Giriş yaparak e-devlet’ten kadınlara yardım butonuna tıklayıp yardım başvuru formuna ulaşabilir. Burada bulunan formu eksiksiz doğru dolduran kadınlar 10 gün içinde sonuç alabiliyor.

4000 TL DESTEK ÖDEMESİ PTT’DEN YAPILIYOR

Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi Kadınlara yönelik aile Bakanlığı tarafından başlatılan yeni yardım paketi kapsamında verilecek olan 4.000 TL ödeme PTT üzerinden yapılıyor. Başvuru yapan kadınlar onay işlemlerinin ardından T.C kimlik kartları ile birlikte PTT şubelerine giderek ödemelerini alabiliyor. Ayrıca Dilerseniz başvuru işlemlerinizi fiziksel olarak da yapabilirsiniz. T.C kimlik kartı ile birlikte aile Bakanlığı’na bağlı SYDV’lere giderek başvuru yapmak mümkün.