Gülüşünü Düzelttirmek İstedi Hayatı Karardı

Gülüşünü Düzelttirmek İstedi Hayatı Karardı
service
Arslan Optik

Gülüşünü Düzelttirmek İstedi Hayatı Karardı

Daha güzel gülmek istedi, yanlış tedavi sonrası hayatı karardı

– Sivas’ta daha güzel gülebilmek için hastaneye başvuran Songül Arslantaş, yanlış tedavi sonrası dişlerinin neredeyse tamamını kaybedince hayatı karardı

SİVAS (İHA) Sivas’ta daha güzel gülebilmek için hastaneye başvuran Songül Arslantaş, yanlış tedavi sonrası dişlerinin neredeyse tamamını kaybedince hayatı karardı.

Sivas’ta yaşayan ve güzellik salonu olan Songül Arslantaş, daha güzel gülebilmek için dişlerini yaptırmak istedi. İddialara göre; Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesine giden Arslantaş’a yapılan tetkikler sonucu implant yapılması tavsiyesinde bulunuldu. Alman markası implant isteyen Arslantaş, kendisine yerli marka implant yapması yönünde tavsiyesi verilmesi üzerine doktorunu kırmayarak yerli implant yapılmasını kabul etti. Arslantaş’a yapılan 12 kalıcı implantın birinin fire vermesi sonrası yeniden hastaneye başvurdu. Fire veren implantın sökülüp yeniden yapılması sonrası Arslantaş’ın ağrılı süreci başladı. Gün geçtikçe artan ağrılar sonrası yeniden hastaneye başvuran Arslantaş’ın kalıcı olarak yapıştırılan tüm implantların sökülmesine karar verildi. Yanlış tedavi neticesinde neredeyse tüm dişlerini kaybeden Arslantaş, şimdilerde hiç gülemiyor, sürekli maske ile dolaşıyor. Yemek yemekte de bir hayli güçlük çeken Arslantaş, sıvı ve yumuşak şeyler yiyip içerek adeta bebekler gibi besleniyor. Yaklaşık 1.5 yıldır hayatı tam anlamıyla kararan Aslantaş, avukatına başvurarak suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

“Bir buçuk senedir maskeyle yaşıyorum”
Mağdur Songül Arslantaş, dişlerinin neredeyse tamamını kaybettiğini ve bu nedenle bir buçuk senedir maskeyle dolaştığını ifade ederek, “ Bundan bir buçuk yıl önce daha güzel gülebilmek için diş yaptırmaya karar verdim. Fakat mevcut gülmemi de elimden aldılar. İstediğim gibi hiç bir şey olmadı. Mağdur oldum. Bir buçuk senedir maskeyle yaşıyorum. 12 tane yerli implant yaptılar. 12 implantı yapıp tekrar çıkardılar. Çıkartıldıktan sonrada mağdur oldum. Daha iyi olacak derken daha da kötüye gittim. Protez diş tak çıkar öneriyorlar. Alman marka taktırmayı istedim çünkü hem maddi hem biraz daha iyiydi. Doktorların yanlış yönlendirmesi ile Alman markası fiyatına yerli implant yaptırmak zorunda kaldım. Takılan implantların sinüslere denk geldiğini düşünüyoruz. Avukata verdim resmi süreç başlayacak. Dükkanım olduğu için müşterilerle doğru düzgün irtibata geçemedim. Konuşamadım. Konuşurken kedimi geri çektim. Sürekli hasta mısın dediler bana. Müşterilim dükkana gelmek istemediler. Mide sıkıntısı çektim. Bir buçuk yıl doğru düzgün yemek yiyemedim. Hala yiyemiyorum” dedi.

İmplant sonrası başlayan ağrılı süreç yaklaşık bir buçuk yıldır devam ediyor
Avukat Esra Kurt, implantın yapılmasıyla birlikte ağrılı sürecin başladığını söyleyerek, “Bir kamu hastanesinde müvekkilim muayene oluyor. Doktorlar tarafından implant tedavisi öneriliyor ve kemik tozunun kullanılması gerektiği yönde bilgi veriliyor. İmplant tedavisine başvuruluyor. Tedavi günü geldiğinde Doktor Hasan Bey kemik tozu kullanılmasına gerek olmadığını söyleyerek müvekkilime implant tedavisini uyguluyor fakat müvekkilim bu aşamada ağrılı süreci başlıyor. İmplant tedavisi sonrasında müvekkilimin bir adet dişi fire veriyor. Daha sonra doktorlara başvurduğunda yerine tekrardan implant yapılıyor, iyileşme süreci bekleniyor. İyileşme sürecinin ardından müvekkilime tekrardan dişi takılıyor fakat provalar aşamasında müvekkilimin implantı diş eti üzerinden görülüyor ve bunun üzerine müvekkilin dişindeki tüm implantlar çıkarılmıştır” diye konuştu.

“Hatalı işlem yapmışlardır”
Avukat Esra Kurt, hatalı bir işlemin yapıldığına değinerek,“ Müvekkilim estetik açıdan dişlerini beğenmediğini, diş eti üzerinden implantın görüldüğünü belirterek ayrıca da bu ağrılı sürecin devam etmesi nedeniyle hastane yönetimine dilekçe veriyor. Dilekçesi de kabul oluyor. Dişlerinin tekrardan yapılması gerektiği yönde cevap yazısı geliyor. Bu aşamadan sonra hastane yönetimi ve diş hekimleri tekrardan vidalı implant uygulanmayacağını söyleniyor. Müvekkilime kalıcı implant yapılmıştır. Fakat bu kalıcı implantlar da müvekkilimde ağrılı süreci daha da artırmıştır. Diş hekimleri tarafından kalıcı implantın tekrar çıkartılmasına karar verilmiştir. Hastane yönetimi tak çıkar yöntemiyle müvekkilimin dişindeki implantların hepsini çıkarmıştır. Bu çıkarma işleminde biz kusuru diş hekimlerinde buluyoruz. Hatalı işlem yapmışlardır. Gerekli tedavileri, tetkikleri yapmadan implant tedavisine başlamış oldukları ve tedavi sırasında da 9 milimetre implant takmaları gerekirken 11 milimetre implant takılması nedeniyle implantın sinüslere yaklaştığından dolayı müvekkilin çene bölgesinde ağrı yaşadığını düşünüyoruz. Bununla ilgili yasal işlemlerimizi başlatacağız. Hukuki süreçte bilirkişi heyeti tarafından doktorların kusurları ortaya çıkacaktır” şeklinde konuştu.

Sivas Haber

0
be_endim
Beğendim
0
mutlu_oldum
Mutlu Oldum
0
sinir_oldum
Sinir Oldum
0
_a_rd_m
Şaşırdım
0
komik
Komik
0
_z_ld_m
Üzüldüm
Gülüşünü Düzelttirmek İstedi Hayatı Karardı


Sivas Kupa Bardak

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sivas Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!